piątek, 23 października 2020

wrebiak1Rozmowa z Jerzym Wrębiakiem (PiS) - kandydatem na burmistrza w Brzegu

 

LESZEK TOMCZUK: Czy to wojna z człowiekiem zajmującym stanowisko, o które pan się ubiega?

JERZY WRĘBIAK: - Moja kandydatura jest wyrazem sprzeciwu wobec tego, co w mieście się dzieje. Uważam, że można było wiele więcej zrobić. Mieszkam w Brzegu od 46 lat i obserwuję całą sytuację, odnoszę wrażenie, nie tylko ja zresztą, że miasto powoli się zwija: puste witryny sklepowe, brud, odrapane kamienice. Jedyne inwestycje to pojedyncze drogi, a raczej krótkie odcinki, parę elewacji szkół.

 

Wrócę do początku, czy to jest wojna?

Nie, to nie jest wojna, zamierzam prowadzić kampanię przedstawiając mieszkańcom swoją ofertę.

 

W mijającej kadencji PiS konsekwentnie wspierało koncepcje rodzące się na Robotniczej, może zmiana na najwyższym stołku jest niepotrzebna?

Jeśli chodzi o poszczególne głosowania członków PiS-u zasiadających w radzie miejskiej, to tak naprawdę były to decyzje imienne. Na poziomie lokalnym nie ma dużej polityki, bo liczą się przecież interesy mieszkańców. Jeśli ktoś próbuje upolityczniać działanie moich kolegów, to uznaję jako nieporozumienie. Gdybym był samorządowcem w mieście prawdopodobnie wielu decyzji kolegów nie poparłbym.

 

Podsumowując wątek: zmiana na stanowisku burmistrza jest konieczna?

Zdecydowanie tak.

 

Co planuje pan zmienić żeby sprawowanie urzędu burmistrza nie wywoływało tylu emocji?

Zastanawiałem się nad tym będąc członkiem Zarządu Powiatu, gdzie zapadają różne decyzje. Rola dobrego gospodarza to podejmowanie decyzji w warunkach pewnego kompromisu, pogodzenia oczekiwań mieszkańców z możliwościami gminy. W mieście tego nie ma, brakuje konsultacji społecznej. Najpierw wykonuje się inwestycję, a potem usiłuje się mieszkańcom wmówić, że to jedynie słuszna droga. To mi się nie podoba. Należy ludzi zachęcić, zmotywować i przekonać, że robię wszystko, by mieszkańcom żyło się lepiej, że planowane inwestycje są konieczne i przyniosą spodziewane efekty. Krótko mówiąc: z ludźmi trzeba rozmawiać, a jeśli chodzi o styl uprawiania polityki, chciałbym być w 180 procentach innym burmistrzem od obecnego.

 

Mijające 12 lat kadencji to czas zysku, czy strat?

W ostatnim czasie mieliśmy możliwość konsumowania środków unijnych i każda gmina coś uszczknęła, natomiast jeśli chodzi o priorytety, ustala je zarządzający i bierze za to odpowiedzialność. Trzeba wybierać zadania, które z punktu widzenia mieszkańców są najistotniejsze. Tak jak podczas remontu domu. Jeżeli ktoś zaczyna od zakupu mebli, a z dachu mu się leje, to świadczy o niewłaściwych wyborach. Zrobiłbym dokładnie odwrotnie, zabezpieczyłbym dach, a potem pomyślał o meblach. Jeżeli pan burmistrz podejmował decyzje i uważał je za jedynie słuszne, to społeczeństwo pewnie je oceni przy urnach wyborczych.

 

Nie obawia się pan agresywnej propagandy ze strony tygodnika, który jawnie hołduje obecnemu burmistrzowi?

Obawiam się /śmiech/, już odebrałem negatywne sygnały. Jednak nadal uważam, że mam prawo mieć swoje zdanie, a wyborców bardziej interesuje wiarygodna przeszłość kandydata i jego program wyborczy, niż to co o mnie myśli obecny burmistrz. Pretendując na stanowisko burmistrza, mieszkańcy pewnie chcieliby wiedzieć, czy mam przeszłość samorządową, odpowiedź brzmi: tak, zdobyłem spore doświadczenie. Od ośmiu lat jestem członkiem Zarządu Powiatu Brzeskiego, pracowałem w komisji oświaty, statutowej i budżetu. Brałem udział w opracowaniu Strategii Rozwoju Regionu Brzeskiego. Znam słabe i mocne strony naszego regionu, jednocześnie mam sporą wiedzę, czym skutkuje podejmowanie złych decyzji.

 

Zarzucą panu brak rozeznania w administrowaniu miastem, wytknął, że Brzeg to nie gimnazjum... Takie, trochę czarne myśli.

Przez dwanaście lat byłem dyrektorem Gimnazjum, którego budżet roczny wynosił ponad 2 mln zł. Posiadam dwudziestosiedmioletni staż pracy, pracowałem też na Politechnice Opolskiej, od 2004 r. jestem członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty. Warto dodać, bo nie wszyscy mieszkańcy wiedzą, że w wielu gminach subwencja oświatowa przekazywana przez państwo to około 40-50% budżetu, kórym zarządza burmistrz. Jeżeli Pan Burmistrz uważa, że moje doświadczenie jest niewystarczające to proszę spojrzeć na staż i dorobek zawodowy innych kandydatów.

 

wrebiak2

 

Pytanie może trochę dziwne: kto poza PiS-m wspiera kandydata PiS-u?

Myślę, że kandydata PiS-u wspierają mieszkańcy. Bywam w rożnych środowiskach, chodząc po mieście, jeżdżąc, tak jak dzisiaj spotkaliśmy się na rowerach, doskonale wiem, czym brzeżanie żyją. Z różnych stron odbieram pozytywne sygnały. Przy okazji zbierania podpisów zgłosili się do mnie ludzie z wieloma problemami i z różnych opcji politycznych. Wszystkich łączyła chęć naprawy miasta - poprawy jakości życia. Mimo innych sympatii politycznych wiele osób zadeklarowało chęć poparcia mojej osoby wiedząc, że łączą nas lokalne sprawy, a nie wielka polityka.

 

Mijające 12 lat to zarządzanie w permanentnym konflikcie. Jaki będzie styl Jerzego Wrębiaka?

Mój styl odzwierciedla hasło z którym idę na wybory: SŁUCHAĆ LUDZI, SŁUŻYĆ MIESZKAŃCOM. Pozostanę otwarty na propozycje społeczne, jednocześnie pamiętając, że nie wszystko jest możliwe do zrealizowania. Z opozycją też można się dogadywać, nie wolno bagatelizować ich racji, prawda zawsze leży po środku, najważniejsze jest wypracowywanie kompromisu. Jako członek Zarządu Powiatu jestem narażony na ataki opozycji, ale nie mam do nikogo pretensji. Istnienie opozycji świadczy o zdrowej demokracji, konkurencja patrzy na ręce rządzącym i wymusza większą samokontrolę.

 

Rewolucja w Brzegu, nowe standardy?

/śmiech/ Z opozycją należy walczyć wyłącznie na argumenty, bez wzajemnego obrażania się.

 

Rozmawiam z animatorem sportu, trudno zatem nie zahaczyć o obiekt przy ul. Kusocińskiego. Jaki ma pan pomysł na racjonalne wykorzystanie stadionu?

Wydano duże pieniądze, nawet zbyt duże i dostrzegam poważne mankamenty. Główna płyta nie jest oświetlona. Mieliśmy wiele imprez, które miałyby o wiele lepszą oprawę, gdyby odbywały się w godzinach wieczornych. Jesienią, kiedy zmrok zapada szybko, główne boisko nikomu nie służy. To spore niedopatrzenie. Żeby w pełni wykorzystać stadion poczyniliśmy pewne działania w powiecie. Mało kto wie, że drużyny, które do Brzegu przyjeżdżają korzystają z noclegów w nowo wyremontowanym budynku powiatowym, który niedawno oddaliśmy do użytku przy ul. Wyszyńskiego (dawny internat Zespołu Szkół Ekonomicznych). To doskonałe miejsce, bo zlokalizowane blisko ul. Kusocińskiego. Przy stadionie powinno być tanie zaplecze i powiat o to się postarał. Mamy zgłoszone grupy młodzieżowe, które do nas chcą przyjeżdżać. Co by było, gdybyśmy schroniska przy ul. Wyszyńskiego nie mieli, gdzie młodzież by mieszkała? Ze strony miasta nigdy nie było inicjatywy, by obiekt ten połączyć z działalnością stadionu.

 

A co z Gimnazjum Piastowskim, co z b. basenem przy Korfantego, z amfiteatrem? O ulicę M. Reja wolę już nie pytać.

Myślę, że to obiekty bardzo potrzebne miastu, szczególnie odkryty basen w okresie letnim. Brzeżanie w tym względzie nie mają żadnej oferty, w przeciwieństwie do miejscowości okolicznych. To jedna z największych bolączek Brzegu. Nie musimy niczego odkrywać, należy tylko ten piękny niegdyś obiekt przywrócić do życia. Wykorzystanie Gimnazjum Piastowskiego może być różnorodne, choćby jako filia wyższej uczelni czy też muzeum Kresów, o którym dużo się mówi, ale którego w Polsce nie ma do dziś. W każdym razie należy te obiekty ponownie zagospodarować.

 

Konkurencja w wywiadach podnosi potrzebę ?odpolitycznienia" urzędu burmistrza. Czy jest to w ogóle możliwe?

Jak najbardziej. W naszym przypadku chodzi o przywrócenie miasta do życia, potrzebne są dobre pomysły i nie ma sensu do tego mieszać polityki. Nie dzielę ludzi według klucza partyjnego, miasto należy do nas wszystkich. To nasza wspólna wartość.

 

Czy brzeska prawica ma odpowiednie kadry do zarządzania miastem? Z kim podzieli się pan władzą?

Pewne koncepcje oczywiście mam, ale to nie jest moment na odkrywanie kart. Wyznam, że nie wartościuję przyszłych współpracowników z uwagi na znaczki partyjne. Będę zwracał uwagę na cechy osobowości i kompetencje.

 

Proszę wymienić trzy bolączki, z jakimi borykają się brzeżanie, a które w pierwszej kolejności pan rozwiąże.

Główną bolączką są nieszczęsne parkometry, była to błędna decyzja i trzeba się z niej wycofać. Druga sprawa: chciałbym aby wspólnoty mieszkaniowe mogły korzystać ze środków zewnętrznych, przy remoncie swoich kamienic, co wpłynie na estetykę miasta. Miasto powinno stworzyć program, który umożliwi mieszkańcom remonty starych kamienic. Trzeci temat, to wykorzystanie terenów inwestycyjnych i ściągnięcie inwestorów, aby stworzyć mieszkańcom perspektywy znalezienia pracy. W tym celu można również nawiązać współpracę z ościennymi gminami. Samo kupienie tzw. Zielonki niczego przecież nie załatwiło. To akurat była najłatwiejsza decyzja.

 

Dziękuję za rozmowę.

 

Komentarze   

 
0 # wywiady.pl 2014-10-18 21:03
Panu Jerzemu gratuluję zdrowego rozsądku. Mam nadzieję że LT będzie konsekwentny i przeprowadzi wywiady ze wszystkimi kandydatami. Oczym porozmawia z Huczorem?
 
 
0 # Tom 2014-10-19 00:19
Nauczyciel Włefu i do tego kolega Stefańskiego. Jak pan głosował jako członek zarządu powiatu w tej sprawie www.nto.pl/.../120329963

Jak starosta Stefański zaoszczędził na weselu syna!!!!

"w sierpniu 2010 roku zarząd powiatu na wniosek Macieja Stefańskiego podjął uchwałę o nieodpłatnym wynajęciu mu sali bankietowej, której wynajem - zgodnie z cennikiem - kosztuje 2,5 tysiąca złotych.

Ja dziękuję
 
 
0 # Antoni 2014-10-19 10:08
Dla mnie J. Wrębiak jako kandydat na burmistrza w przeprowadzonym wywiadzie zaprezentował się sensownie i bardzo korzystnie. Może być pewny, ze ja i moja rodzimna zagłosuje za zmianami i poprze go w nadchodzacych wyborach..
 
 
0 # Krakersia 2014-10-19 10:49
Zaiste, powiadam Wam, zajebisty kandydat, tyle że mu się procenty ze stopniami pomyliły. Cytat: "... a jeśli chodzi o styl uprawiania polityki, chciałbym być w 180 procentach innym burmistrzem od obecnego." To dobrze wróży dla budżetu miasta ;-)
 
 
0 # Zenobiusz 2014-10-19 10:51
Jeśli Jerzy Wrębiak przejdzie do drugiej tury wyborów, w co osobiście wierzę, to będzie 100% faworytem do fotela burmistrza. Obojętnie, kto będzie jego kontrkandydatem .
 
 
0 # Krakersia 2014-10-19 10:58
To akurat prawda :-)
 
 
0 # adaśko 2014-10-19 11:44
Niestety z uwagi na towarzystwo z jakim się zadaje trudno będzie mu zaufać, nawet gdyby zapewniał, że odcina się od obecnej władzy. Stefan to kumpel Hucza, a Jerzy to przecież człowiek PiS. Jeżeli wygra, to najprawdopodobn iej Huczor spadnie na jakąś intratną posadkę, np. etatowego członka zarządu powiatu z pensją 10 tys. miesięcznie ? Lub dadzą mu stołek prezesa którejś ze spółek ?
 
 
0 # Juzek 2014-10-19 12:00
Myślę, że za mało informacji przekazano w wywiadzie na temat afery przetargowej, którą analizowała prokuratura i postawiła konkretne zarzuty wielu członkom zarządu powiatu brzeskiego, m.in. kandydatowi. Czy można uzyskać bliższe na ten temat?
Druga sprawa - kandydat będzie reprezentował skompromitowany w mojej opinii brzeski PiS, który rządzi w Brzegu razem z antagonistyczny m SLD. Czy kandydat zamierza odciąć się od liderów tej partii?
 
 
0 # John 2014-10-19 12:32
Cytuję Zenobiusz:
Jeśli Jerzy Wrębiak przejdzie do drugiej tury wyborów, w co osobiście wierzę, to będzie 100% faworytem do fotela burmistrza. Obojętnie, kto będzie jego kontrkandydatem.

Cytuję Antoni:
Dla mnie J. Wrębiak jako kandydat na burmistrza w przeprowadzonym wywiadzie zaprezentował się sensownie i bardzo korzystnie. Może być pewny, ze ja i moja rodzimna zagłosuje za zmianami i poprze go w nadchodzacych wyborach..

Jerzy Wrębiak i Jacek Niesłuchowski w II turze.
 
 
0 # Iwona 2014-10-19 13:41
Cytuję John:
Cytuję Zenobiusz:
Jeśli Jerzy Wrębiak przejdzie do drugiej tury wyborów, w co osobiście wierzę, to będzie 100% faworytem do fotela burmistrza. Obojętnie, kto będzie jego kontrkandydatem.

Cytuję Antoni:
Dla mnie J. Wrębiak jako kandydat na burmistrza w przeprowadzonym wywiadzie zaprezentował się sensownie i bardzo korzystnie. Może być pewny, ze ja i moja rodzimna zagłosuje za zmianami i poprze go w nadchodzacych wyborach..

Jerzy Wrębiak i Jacek Niesłuchowski w II turze.

ale dlaczego? Dlatego że wspólnie najbardziej na dziś miasto zaśmiecili swymi plakatami? Jeżeli takie argumenty bierzecie pod uwagę w wyborze burmistrza, to biada temu miastu
 
 
0 # Zenobiusz 2014-10-19 15:06
Trudno się zgodzić z wpisem, adaśko, który zdaje się kiepsko zna środowisko, w którym obecnie J. Wrębiak się obraca. Po pierwsze moim zdaniem, jeśli J. Wrębiak zostanie burmistrzem, to W. Huczyński będzie miał, bardzo marne szanse wylądować na intratnej posadzie w urzędzie lub otrzymać etat prezesa, w którejś ze spółek miasta. Przecież nie jest żadną tajemnicą, że od czasu, kiedy Wrębiak odszedł ze stanowiska dyrektora gimnazjum, obaj Panowie na pewno nie są ze sobą w przyjaźni a tym bardziej kumplami. Gdyby tak nie było to, Huczyński w lokalnej swojej tubie, tak zajadle by nie atakował Jerzego Wrębiaka, jako swojego najgroźniejszeg o kontrkandydata. Po drugie Wrebiak, jako burmistrz Brzegu, nie będzie mógł zaoferować Huczyńskiemu fuchę etatowego członka zarządu powiatu, bo tam karty po wyborach będzie rozdawał Stefański lub Puszczewicz w zależności od ilości szabel zdobytych w wyborach. Adaśko a ty naprawdę myślisz, że Stefański z radością namaścił Wrębiaka na kandydata na burmistrza?
 
 
0 # adaśko 2014-10-19 20:01
Jak zauważyłeś Stefański być może znów będzie rozdawał karty w powiecie a być może Jerzy w mieście, więc nie dadzą zginąć Huczowi. Jakoś trudno mi uwierzyć, że Jerzy nie będzie posłuszny Stefanowi. Zastanawiam się też czy nie było wspólnego układania list przez PiS i BIS. Taka dziwna zbieżność nazwisk. Pewien Janusz startuje do rady miasta z BIS a najprawdopodobn iej jego żona do rady powiatu z PiS. Przypadek ?
 
 
0 # wyborca 2014-10-19 20:09
prawie wszyscy, prawie szczerze, szczerza sztuczne zeby na plakatach wyborczych
 
 
0 # Maciek1981 2014-10-19 20:36
Wrębiak z Huczyńskim nie ma nic wspólnego i nie będzie miał. Wszyscy wiedzą jaka jest relacja między tymi panami- wroga. Ma swoje zdanie, a Stefański wcale go nie wspiera. To Puszczewicz działa z Niesłuchowskim pomaga mu pewnie pisać przemówienia i program skoro Pan Jacek czyta z kartki. Widać bo jest za nim na każdym kroku, a Stefan ma Wrębiaka głęboko i bardzo dobrze, bo po co takie wsparcie głównego układacza.
 
 
0 # Krzysiek39 2014-10-19 20:37
Drogi adaśko! Uwierz,że Wrębiak nie da Hukowi dojść do jakiejkolwiek władzy,to porządny gość,który nie miesza się w żadne układy... Dam sobie rękę uciąć,że gdy Pan Jerzy dojdzie do władzy,to rozliczy Huka. Zacytuję również kolegę Zenobiusza,któr y widzę,że zna się na temacie,gdyż wie,że pan Maciej nie namaścił Wrębiaka na kandydata na burmistrza z wielką chęcią,gdyż wie,że za jeśli Wrębiak dojdzie do władzy,to nie będzie w tym mieście miejsca dla kolesiarstwa. Wrębiak to najlepszy kandydat w mojej ocenie i oddam na niego głos oraz zachęcam wszystkich do tego,prosze mi uwierzyć,że gdy Wrębiak dojdzie do władzy to nie będzie wchodził w żadne układy. Pragnę również podkreślić,że nie jest to jak niektórzy mówią ''człowiek Stefańskiego''. Pozdrawiam.
 
 
0 # ZOSIA 2014-10-19 20:42
Jak Wrebiak zostanie burmistrzem to jak znam życie będzie pozamiatane po ekipie Hucza!!! Widziałeś adaśko czy właściwiej czytałaś jakie pomyje wylał Hucz na Wrębiaka w swojej propagandowej tubie ?
 
 
0 # Krzysiek39 2014-10-19 20:46
Cytuję Maciek1981:
Wrębiak z Huczyńskim nie ma nic wspólnego i nie będzie miał. Wszyscy wiedzą jaka jest relacja między tymi panami- wroga. Ma swoje zdanie, a Stefański wcale go nie wspiera. To Puszczewicz działa z Niesłuchowskim pomaga mu pewnie pisać przemówienia i program skoro Pan Jacek czyta z kartki. Widać bo jest za nim na każdym kroku, a Stefan ma Wrębiaka głęboko i bardzo dobrze, bo po co takie wsparcie głównego układacza.

Panie Macieju! Widzę,że mamy podobne odczucia, Wrębiak jest niezależny i zawsze ma swoje zdanie,nie daje sobą manipulować,zaś pan Niesłuchowski widać,że jest marionetką pana Puszczewicza,na jchętniej on sam prowadziłby te ''konferencje'' ,wydaje mi się,że Niesłuchowski nie ma swojej własnej woli,a to co mówi pochodzi w 80% od pana Puszczewicza. Wolę oddać mój głos na kogoś,kto ma własne zdanie. Pozdrawiam serdecznie.
 
 
0 # wyborca 10 2014-10-19 21:11
A co Wrebiak nie jest sterowany przez Stefańskiego
Stefański go wystawił z PIS na burmistrza i Wrebiak pracuje pod wodzą Stefańskiego.
 
 
0 # adaśko 2014-10-19 21:18
To stawiam pytanie - czy P.Jerzy był za czy przeciw bezpłatnemu wynajęciu sali Stefanowi na wesele jego syna ?
 
 
0 # Kargul 2014-10-19 21:47
Cytuję adaśko:
To stawiam pytanie - czy P.Jerzy był za czy przeciw bezpłatnemu wynajęciu sali Stefanowi na wesele jego syna ?

był za, a nawet przeciw :)
 
 
0 # dixy 2014-10-19 21:49
O, Wrębiak wycofał się z pogłębiania Odry? Koparki nie wynajmie??? A na urlopie dla poratowania zdrowia dalej jest? Czy to jest etyczne, gdyby na nauczycielskim urlopie dla poratowania zdrowia prowadział kamapanie wyborczą?
 
 
0 # Waldek 2014-10-19 21:56
Ja wiem,że nie wszyscy z PiSu popierają Wrębiaka,bo chłop ma zawsze swoje zdanie i to im nie pasuje.Ja jestem za i popieram Wrębiaka,on sobie poradzi i będzie służyć ludziom ,a nie mamonie.
Niesłuchowski będzie rządził tak jak będzie chciał Puszczewicz,a to nie jest rozwiązanie dobre dla naszej małej ojczyzny.
 
 
-1 # Janek007 2014-10-19 22:06
Cytuję dixy:
O, Wrębiak wycofał się z pogłębiania Odry? Koparki nie wynajmie??? A na urlopie dla poratowania zdrowia dalej jest? Czy to jest etyczne, gdyby na nauczycielskim urlopie dla poratowania zdrowia prowadział kamapanie wyborczą?

Drogi dixy,przecież Wrębiak nie jest już na urlopie dla poratowania zdrowia,pracuje jako nauczyciel w normalnych godzinach i dlatego nie ma czasu,by prowadzić jakieś konferencje i z tego,co wiem to nie wycofał się z pogłębiania Odry. Pozdrawiam i proszę o doinformowanie się,zanim pojawi się więcej takich komentarzy,dzię kuję ;>
 
 
0 # Andrzejek 2014-10-19 22:09
Cytuję Waldek:
Ja wiem,że nie wszyscy z PiSu popierają Wrębiaka,bo chłop ma zawsze swoje zdanie i to im nie pasuje.

Co ty za głupoty wygadujesz. Gdyby był niezależny jak piszesz to by nie startował z PISu. A skoro staruje z tej partii to musi się słuchać i koniec. Również swojego szefunia Stefcia. Nie mąć ludziom w głowach.
 
 
0 # gość 2014-10-19 22:42
Dixy,piszesz jak Huczyński,tylko byś nieistotne rzeczy w brudy zamieniał,by tylko oczernić człowieka,twoja ostatnia wypowiedź zaleciała hamstwem.
 
 
0 # gość 2014-10-19 22:44
Przepraszam bardzo za małą literówkę,nie zauważyłem,oczy wiście chamstwo przez ch ;>
 
 
0 # Alek 2014-10-19 22:46
Dixi to jest trolowanie a takich tu nie potrzeba !!!
 
 
0 # obserwator 2014-10-19 22:52
Spodziewałem się czegoś innego. No cóż taki kandydat. Chcę zwrócić jednak uwagę na to, że ktoś próbuje poróżnić kandydata PiSu z kandydatem PO. Nie dajcie się panowie. Różni was wiele, chociażby samo przedstawienie swoich programów, PiS rozpisał się jak w powieści. PO krótko,a pewne rzeczy rozwiąże od ręki. Waszym jednak celem jest odsunięcie Huczyńskiego od władzy. Wrębiakowi życzę więcej świadomości, miał z nią kłopoty. A z tą niezależnością od Stefańskiego to pic i on też o tym wie. To że Niesłuchowski czyta z kartki to widać. Ale jest przygotowany i lepiej jakby posuwał pierdoły. Myślę że panowie z PO mają pomysł na kampanię i wychodzi to im lepiej. Ja czekam na wywiad z Niesłuchowskim i trudne pytania odnoszące się do programu. Reszty ekipy nie można bagatelizować ale szkoda by było naszego miasta na kolejne cztery lata. Huczyński musi odejść to dobre hasło.
 
 
0 # Anka12 2014-10-19 23:11
Jak czytam te wszyskie komentarze to mam jedno skojarzenie ,że tutaj piszą obleśni ludzie bez żadnych zasad .Wstydu ludzie nie macie!!
 
 
0 # Kamil 2 2014-10-19 23:30
Pan Wrębiak był dyrektorem gimnazjum i wszycy go tam szanowali. Stworzył szkołę do której szli najlepszi uczniowie . PG nr 3 miało renomę najlepszego gimnazjum w Brzegu.Z przykrością stwierdzam,że teraz to równia pochyła.
 
 
0 # Alek 2014-10-20 00:01
Widzę dixy,że jesteś perfekcyjnie zoriętowany w nadrobniejszych szczegółach a zatem mniemam ,że pracujesz albo w wydziale oświaty albo w wydziale promocji przy ul. Robotniczej. Nieźle sobie Huk wychował pracowników po nocach piszą bzdury. przedstawiajac w negatywnym świetle wszystkich kandydatów.Może dostaniesz biedaku jakieś parę złotych na odchodne za lizusowskie sprawowanie.
 
 
0 # obserwator 2014-10-20 09:31
A ja chciałbym żeby w naszym mieście rządził PiS z PO. Może takiemu administratorow i jak pisze się słusznie na tym portalu utarli by tego długiego nosa. Szemranej gazecie i tym wszystkim dziennikarzo-po litykom jak Kowalczyk też pewnie by podziękowali. Bardzo mądre hasła: Każdy inny byleby nie Huczyński, a wyjątko trafne że Huczyński musi odejść.
 
 
0 # John 2014-10-21 06:00
Pycha chodzi przed upadkiem.
Będą zmiany.
 
 
0 # Guest 2014-10-21 13:20
To chyba jakaś totalna ściema. Nagle wszyscy z PiSu są czyści, niezależni i uczciwi. A co pan robił przez tyle lat w zarządzie powiatu, którego czlonkowie mają prokuratorskie zarzuty? Nic nie widziałem, nic nie słyszałem, nic nie mówiłem? A teraz juz będzie pana uczciwy?
 
 
0 # Władek 2014-10-22 10:07
Pomyśl trochę człowieku jak by miał zarzuty to by nie mógł kandydować na stanowisko burmistrza bo by mu PIS nie dało namaszczenia. Powielacie jakieś głupoty coś Wam dzwoni tylko nie wiecie w którym kościele.
 
 
0 # Guest 2014-10-22 23:29
Pan Jerzy wbrew swoim deklaracjom nie jest człowiekiem niezależnym,dob rze wiemy,że ostatnie słowo w brzeskim klanie PIS należy do Księcia Macieja I,a pan Maciej nie toleruje wokół siebie mających własne zdanie a już wybitnie boi się osób mających kręgosłup moralny.3nqzs
 
 
0 # Guest 2014-10-23 00:24
Panie Wrębiak, chce pan zostać burmistrzem. W swoich materiałach podkreśla pan, że jest członkiem Zarządu Powiatu, którego przewodniczącym jest starosta Stefański - pana kolega z jednej partii. Proszę powiedzieć co jako członek Zarządu Powiatu zrobił pan aby uniknąć takiej sytuacji: "Brzeski SOR od 1 listopada będzie miał tylko jednego lekarza na dyżurze. Szef Brzeskiego Centrum Medycznego Krzysztof Konik postanowił szukać oszczędności i likwiduje jeden etat lekarski na tym oddziale. Personel medyczny nie zgadza się jednak na takie rozwiązanie. W szpitalu wrze, ponieważ według medyków to sytuacja bardzo niebezpieczna i groźna dla pacjentów" radio.opole.pl/.../...

Przecież szpital to jednostka powiatu, którym zarządza Zarząd Powiatu, którego pan jest członkiem jak sam się pan chwali w wywiadzie. Proszę o odpowiedź
 
 
0 # Future 2014-10-25 06:29
Jerzy Wrębiak czy Jacek Niesłuchowski będzie burmistrzem ?
Już niedługo się dowiemy.
 
 
0 # Guest 2014-10-25 09:39
Cytuję Władek:
Pomyśl trochę człowieku jak by miał zarzuty to by nie mógł kandydować na stanowisko burmistrza bo by mu PIS nie dało namaszczenia. Powielacie jakieś głupoty coś Wam dzwoni tylko nie wiecie w którym kościele.

To raczej ty nie wiesz o co chodzi. Większość członków tamtego zarządu powiatu miała postawione zarzuty prokuratorskie, w tym szef i kandydat. Ci sami panowie teraz startują do wyborów, a prokuratura odwleka sprawę i do tej pory rzeczywiście nikt nie został skazany. A co jeżeli za rok czy dwa okaże się jednak inaczej?
 
 
0 # Alek 2014-10-25 17:41
Guest masz nie sprawdzone informacje i z uporem maniaka je powtarzasz nie wiem jaki masz w tym cel chyba tylko ten aby "zrobić gębę "zarządowi powiatu i tym samym Wrębiakowi .Zarzuty owszem były ale prokurator sie z nich wycofał i grzecznie przeprosił ,że wyrwał sie jak filip z konopii. A zatem jak Ci twoja prercepcja pozwala to zrozum ,że jak nie ma zarzutów to nie ma czego przeciągać .Sprawy nie ma. Doradzam Ci jak tak buszujesz po necie to sobie doczytaj a nie rozpowszechniaj niesprawdzonych informacji.
 
 
0 # nauczyciel 2014-11-02 18:17
Skoro Jerzy Wrębiak był takim super dyrektorem i nauczycielem, to dlaczego ucieka przed tymi obowiązkami? Czyżby chodziło o pieniądze? A może o brak możliwości działania? Niech pan robi to, co robi pan podobno dobrze. Po co znowu uczyć się nowych rzeczy?
 
 
0 # zadowolony 2014-11-05 10:06
Cytuję Future:
Jerzy Wrębiak czy Jacek Niesłuchowski będzie burmistrzem ?
Już niedługo się dowiemy.

Mama nadzieję że Wrębiak
 
 
0 # też zadowolony 2014-11-05 14:34
A ja mam nadzieję, że Niesłuchowski. On ma największy potencjał i szansę na bycie znakomitym burmistrzem
 
 
0 # Kazyn 2014-11-05 15:38
Cytuję też zadowolony:
A ja mam nadzieję, że Niesłuchowski. On ma największy potencjał i szansę na bycie znakomitym burmistrzem

Myślę, że powinien dla dobra mieszkańców ten swój potencjał wykorzystać do szurania na rolkach lub klejenia plakatów. Słuchając co mówi i jak to robi broń cie panie Boże przed takim bursmistrzem
 
 
0 # Jaro 2014-11-05 17:52
Cytuję zadowolony:
Cytuję Future:
Jerzy Wrębiak czy Jacek Niesłuchowski będzie burmistrzem ?
Już niedługo się dowiemy.

Mama nadzieję że Wrębiak

Mam nadzieję, że nie. Wrębiak to jednak PiS i nikt nie będzie nam mówił, że czarne jest czarne, a białe - białe.
 
 
0 # Wyborca 2 2014-11-05 18:51
Ja glosuje na Surdyke i kandydatow z Jego Komitetu Wyborczego do Rady Miejskiej
 
 
-1 # Daniel Hajdukiewicz 2014-11-08 21:04
Popieram kandydaturę p.J.Wrebiaka. Jestem pewien, że nikt nie naprawi naszego Miasta tak jak p.Wrebiak to zrobi. Podpisuje się pod tym imieniem i nazwiskiem.
 
 
-1 # kasia427 2014-11-09 11:07
Cytuję też zadowolony:
A ja mam nadzieję, że Niesłuchowski. On ma największy potencjał i szansę na bycie znakomitym burmistrzem

Może ma potencjał na bycie burmistrzem (na hurtowe składanie obietnic ma na pewno) ale nie ma żadnego doświadczenia w zarządzaniu i BARDZO bym nie chciała żeby uczył się tego na moim mieście.
 
 
0 # Guest 2014-11-09 11:23
Cytuję kasia427:
Cytuję też zadowolony:
A ja mam nadzieję, że Niesłuchowski. On ma największy potencjał i szansę na bycie znakomitym burmistrzem

Może ma potencjał na bycie burmistrzem (na hurtowe składanie obietnic ma na pewno) ale nie ma żadnego doświadczenia w zarządzaniu i BARDZO bym nie chciała żeby uczył się tego na moim mieście.

potencjal widac na rodzinnych zdjeciach, szczegolnie na starobrzeskiej
 
 
-1 # Jadzia6112 2014-11-09 16:00
Bede głosowac na p.Wrebiak To człowiek z naszego miasta normalny który napewno bedzie dazył do zrealizowania swoich zamierzonych celów.Udowodnił to bedac dobrym dyrektorem gimnazjum.Podpi suje sie pod tym nazwiskiem z cała rodzina.
 
 
0 # Kazik 2014-11-12 18:49
"]A ja mam nadzieję, że Nie Niesłuchowski. Słuchałem jego opowieści dla radia Opole w czasie protestu śmieciowego. Nie zachwycił mnie a nawet zniesmaczył.
 
 
0 # henrykQ 2014-11-21 21:23
hmmm... a ja jakos w ogole nie słyszałaem co ma do powiedzenia Pan Jerzy Wrebiak. W radiu Go nie było... ciekawe jak był prawdziwy powód, a czy w ogóle miał jakies konferencje???? Chyba tylko była jedna, ale z tego co wiem to wypowiadał się Pan Stefański, a Pan Wrebiak stał i słuchał...
 

Nie masz uprawnień do komentowania