niedziela, 03 lipca 2022

Turystyka

 

turystyka ikona

 

ornament

 

niemcy prowincjaNiemiecka Centrala Turystyki kontynuuje kampanię promocyjną German.Lokal.Culture. Czytaj więcej...

CovidZnikają obawy związane z COVID-19 po tym, jak wznowione zostały podróże międzynarodowe, złagodzono ograniczenia w podróżowaniu i wzrasta liczba szczepień.

Czytaj więcej...

lato w wieliczceMuzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na Rodzinne Lato w Muzeum do Zamku Żupnego i Muzeum w kopalni soli. Odmienność miejsc gwarantuje różnorodność plenerów, nastrojów i wrażeń. Spotkania odbędą się w okresie 5 -15.07 i 16 – 26.08.2022 o godz. 10.00.

Czytaj więcej...

wakacje za 9 euroOd 1 czerwca do 31 sierpnia 2022 r. podróżni mogą korzystać ze wszystkich lokalnych i regionalnych środków transportu publicznego za 9 euro miesięcznie.

Czytaj więcej...

cundaTureckie wybrzeże Morza Egejskiego staje się popularne wśród turystów, którzy unikają zgiełku wielkich śródziemnomorskich kurortów.

Czytaj więcej...

bawaria01W dniach od 1 do 3 maja odbył się 48. workshop German Travel Mart (GTM), zorganizowany przez Niemiecką Centralę Turystyki (DZT) z udziałem partnerów: miejscowości Oberammergau, regionu Zugspitz i Bayern Tourismus Marketing.

Czytaj więcej...

grecja 1Świeża, nowatorska i pełna emocji – taka właśnie jest nowa kampania Greckiej Narodowej Organizacji Turystycznej, w której występuje Otto – Austriak, który przed laty odwiedził ten kraj, aby zasmakować greckiego lata, ale został „pochwycony”, przez uczucia których dostarczyła mu Grecja. Co było dalej? Został na zawsze! Czytaj więcej...

przewodnik okladka25 maja br. w Sali witrażowej Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze miała miejsce premiera wydawnicza. Pierwszy w historii przewodnik po województwie lubuskim „Lubuskie – od Warty po Dolne Łużyce”, na zlecenie Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej „LOTUR”, wykonał Mirek Osip-Pokrywka. Czytaj więcej...

licziLiczi chińskie, zwane także śliwką chińską lub bliźniarką smaczną, to gatunek drzew tropikalnych z rodziny mydleńcowatych. Pochodzi z rejonu Kambodży, Wietnamu i Filipin, ale jest uprawiany w wielu krajach o ciepłym klimacie.

Czytaj więcej...

turystyka na pasku