poniedziałek, 20 września 2021

Turystyka

 

turystyka ikona

 

ornament

 

swieto srodka jesieniPiętnastego dnia ósmego miesiąca chińskiego kalendarza rozpoczyna się magiczny festiwal z księżycem w roli głównej, Święto Środka Jesieni.

Czytaj więcej...

NanningMiasto, charakteryzujące się ciepłym latem i jesienią, słynie z nocnego życia, a urokliwe brzegi rzeki Yongjiang są ulubionym miejscem spędzania wieczorów zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Czytaj więcej...

workationKto z nas nie chciałby pracować z dowolnego, wymarzonego miejsca na Ziemi? Takie rozwiązanie – czyli połączenie pracy i wakacji zdaje się być coraz bardziej popularne.

Czytaj więcej...

hydra01Jest taka wyspa w Grecji, która już od samego portu zachwyca swoim pięknem i charakterystyczną zabudową, nad którą górują zielone wzgórza.

Czytaj więcej...

wypoczynek wakacjeTegoroczny sezon wakacyjny był niezwykle gorący – nie tylko ze względu na afrykańskie upały. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze się nie skończył. Polacy są bowiem coraz mocniej zainteresowani jesiennymi wyjazdami. Czytaj więcej...

Kinderdijk NetherlandsNa listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO wpisanych zostanie wpisanych 33 nowych atrakcji kulturalnych i przyrodniczych.

Czytaj więcej...

drezno01Położona niedaleko granicy z Polską popularna destynacja i cel wycieczek powróciła do ruchu turystycznego. W tegoroczne wakacje, oprócz całej palety znanych i lubianych atrakcji, odbywa się także szereg premier, m.in. kontynuacja projektów zwiedzania i poznawania historii przy pomocy nowoczesnych technologii. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Czytaj więcej...

Xinjiang ChinyJest takie miejsce na Wyżynie Mongolskiej, gdzie ośnieżone szczyty Tienszanu górują nad bezkresnym morzem pustyni Gobi, a dzikość jesiennych wiatrów południa przeplata się z soczystą zielenią nietkniętych ludzką stopą dolinach północy. Płonące góry rozpalają wyobraźnię, a widok galopujących dzikich koni zapiera dech.

Czytaj więcej...

Emilia Romagna zamek Brisighella RoccaMalowniczy region Emilia Romagna rozciągający się od Piacenzy aż do Rimini to prawdziwy klejnot Włoch.

Czytaj więcej...

turystyka na pasku