środa, 03 marca 2021

Turystyka

 

turystyka ikona

 

ornament

 

indie tadz mahalIndyjskie ministerstwo zdrowia przedstawiło szczegółowe wytyczne wjazdu dla międzynarodowych turystów. Czytaj więcej...

tatry nocaOd 1 marca w Tatrach obowiązuje zakaz poruszania się po szlakach po zmroku. Ograniczenie potrwa do końca listopada.

Czytaj więcej...

Whitehaven BeachSiedem kilometrów piaszczystej plaży, zachwycająca toń turkusowej wody i niezwykła widoki – to wszystko sprawiło, że australijska plaża Whitehaven Beach zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu najlepszych i najpiękniejszych plaż świata Tripadvisor Travellers’ Choice.

Czytaj więcej...

glodne slonieTajlandia wstrzymała przyjazd turystów z powodu pandemii, a dokładny termin wznowienia turystyki nie jest jeszcze znany.

Czytaj więcej...

wenecjaZobaczyć kanały Wenecji bez wyjeżdżania do Wenecji? Obejrzeć skarby Luwru bez wchodzenia do Luwru? Zdaniem Bruno Freya z Uniwersytetu w Bazylei to możliwe, a nawet konieczne. Czytaj więcej...

koronawirusWedług WHO wędrówka koronawirusa rozpoczęła się 17 listopada 2019 r. w mieście Wuhan. Do połowy stycznia 2020 zachorowania pojawiały się głównie tam, by wkrótce rozprzestrzenić się w całym Państwie Środka i później na świecie.

Czytaj więcej...

wakacjeW zeszłym roku na zagraniczne wakacje poleciało czterokrotnie mniej Polaków niż w 2019 r., w tym może poleci trzykrotnie mniej. Ale w 2025 r. może ich być 8 milionów.

Czytaj więcej...

Sharm El SheikhWładze Egiptu podjęły dodatkowe środki w celu ochrony turystów przybywających do kraju. W wyniku tego popularny kurort Sharm El-Sheikh został otoczony murem z drutem kolczastym.

Czytaj więcej...

ludzieW związku z pandemią kolejne kraje Europy ograniczają możliwość podróżowania. Francja zamknęła się na przybyszów spoza UE, Belgia zakazała podróży turystycznych do końca marca, a Wielka Brytania wprowadzi obowiązkową kwarantannę w hotelach dla swoich obywateli wracających z najbardziej niebezpiecznych epidemicznie krajów.

Czytaj więcej...

turystyka na pasku