niedziela, 23 stycznia 2022

Turystyka

 

turystyka ikona

 

ornament

 

korona gorLubomir (904 m n.p.m.) - pierwszy z 28 zaplanowanych szczytów został zdobyty przez ponad 100-osobową grupę, która obrała sobie za cel zdobycie Korony Gór Polski! To inicjatywa Łukasza Kornasia - mieszkańca Przyborowa w gminie Borzęcin, przewodnika i pasjonata gór, nad którą patronat objął Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz oddział PTTK w Bochni.

Czytaj więcej...

Ukraina dlonRząd Kanady podniósł poziom ryzyka związanego z podróżami na Ukrainę z powodu zagrożenia rosyjską agresją na ten kraj.

Czytaj więcej...

lyzwy w wiedniu27. edycja zimowej atrakcji austriackiej stolicy, „Wiedeńskiego marzenia na lodzie”, będzie większa niż kiedykolwiek wcześniej. Miasto Wiedeń gwarantuje bezpieczny i spektakularny program ćwiczeń jazdy na łyżwach na świeżym powietrzu, również podczas drugiej pandemicznej zimy.

Czytaj więcej...

sylwesterW grudniu 2019 roku świat z niepokojem patrzył, na rozwijającą się w Chinach pandemię. Jednak Polakom nie przeszkodziło to wtedy w planowaniu i realizowaniu sylwestrowych wyjazdów, w przeciwieństwie do sytuacji, która miała miejsce rok później.

Czytaj więcej...

lodowa rzezbaPielgrzymka śladami św. Jakuba stała się motywem przewodnim dziewiątej już z rzędu Tatrzańskiej Świątyni Lodowej.

Czytaj więcej...

a and oŚwięta Bożego Narodzenia nadchodzą wielkimi krokami. Berlińska sieć niskobudżetowych hosteli a&o Hostels oferuje atrakcyjne rodzinne pakiety noclegowe.

Czytaj więcej...

Orient expressNależący do Accor Orient Express uruchomi nową usługę kolejową we Włoszech w 2023 roku. Orient Express La Dolce Vita zostanie uruchomiony ponad 150 lat po tym, jak Georges Nagelmackers zadebiutował luksusowym ekspresem.

Czytaj więcej...

Stena Scandica StenaLineStena Line wprowadzi dwa nowoczesne promy na linię Gdynia-Karlskrona. Wejdą na linię pomiędzy Polską i Szwecją w 2022 r. Stena Line kontynuuje rozwój swoich połączeń na Morzu Bałtyckim i zwiększa przepustowość zarówno pasażerską jak i frachtową na kilku liniach.

Czytaj więcej...

szlak nut kaszubskichU zbiegu drogi krajowej nr 6 i ul. 12 Marca stanął kolejny element Szlaku Nut Kaszubskich. Kamienna kolumna przedstawia postać kobiety i mężczyzny w kaszubskich strojach i kierunek, w którym należy się udać, aby zwiedzić szlak. Czytaj więcej...

turystyka na pasku