środa, 03 marca 2021

Więcej kultury

 

kultura ikona

 

ornament

 

recitale za zlotowkeMuzeum Fryderyka Chopina zaprasza do wspólnego świętowania 211. rocznicy urodzin kompozytora.

Czytaj więcej...

Lengrenowka2 lutego obchodziliśmy 102. rocznicę urodzin Zbigniewa Lengrena, który od 1946 r. współpracował z kultowym tygodnikiem „Przekrój”, gdzie od 1948 r. publikował serię rysunkową z Profesorem Filutkiem.

Czytaj więcej...

vodJuż 74 proc. polskich internautów płaci za treści VOD, podczas gdy pod koniec 2019 roku ten odsetek wynosił 68 proc., a jeszcze rok wcześniej 44 proc. – wynika z raportu IRCenter.

Czytaj więcej...

Adam SztabaWystartował program stypendialny Music Masterclass Fundacji Fabryki Norblina. To propozycja dla młodych, uzdolnionych i profesjonalnych muzyków, którzy chcą ze swoją twórczością przebić się do szerszej publiczności.

Czytaj więcej...

wiedenskie muzeum hisWiedeńskie Muzeum Historii Sztuki, Kunsthistorisches Museum, które co roku przyciąga ponad milion zwiedzających, obchodzi w tym roku 130. rocznicę powstania. Czytaj więcej...

20210118.38229342.POL 1 a48d1d3f4bTermin eliminacji do XVIII Konkursu Chopinowskiego został zmieniony. Ponad 160 pianistów zakwalifikowanych do konkursu wystąpi w Warszawie w dniach 12-23 lipca 2021 roku w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej.

Czytaj więcej...

portrecista psowZ kart się nie wróży, karty się czyta. Z tych zapisanych przez młode pokolenie literatów można dowiedzieć się wiele o bolączkach dzisiejszego świata, mechanizmach pamięci i współczesnym języku. Przedstawiamy kilkoro pisarzy, którzy mają chęć i umiejętności, by niebawem wstrząsnąć polską sceną literacką.

Czytaj więcej...

lyko pjlife promo 2Współcześnie każdego roku na świecie pojawia się aż 80 miliardów nowych ubrań – ta ogromna produkcyjna machina nie pozostaje bez wpływu na środowisko. Np. do stworzenia jednego bawełnianego t-shirtu z sieciówki potrzeba aż 2700 (!) litrów wody.

Czytaj więcej...

ostatni komersFilm Dawida Nickela „Ostatni Komers” otrzymał podczas 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych nagrodę dla najlepszego filmu w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych, nagrodę Jury Młodych oraz wyróżnienia dla aktorki Sandry Drzymalskiej i autora zdjęć Michała Pukowca.

Czytaj więcej...

muzy na pasku male