niedziela, 03 lipca 2022

Wywiady

 
wywiady ikona
 
 
ornament
 
.

psycholog katarzyna korpolewska 53819Palacz przeżywa żal po stracie, niepokój związany z dużą zmianą w jego życiu. Można to porównać do przeżyć sportowca, który nagle dowiedział się, że z powodu kontuzji ma przerwać treningi i pożegnać się na zawsze z rywalizacją.

Czytaj więcej...

razem z orlamiO Turnieju piłkarskim „Razem z Orłami”, fenomenie piłki nożnej, ikonach futbolu i poszukiwaniu nowych talentów na miarę Roberta Lewandowskiego rozmawia Arleta Rudnicka z Rafałem Wosikiem – prezesem Fundacji Orły Sportu i Witoldem Millerem – prezesem Klubu Białe Orły. Czytaj więcej...

Andrzej KaszubaOparzenie słoneczne zazwyczaj szybko się wyleczy, ale szkodliwe jego skutki mogą pojawić się po latach.

Czytaj więcej...

Tomasz Sapryk wywiad Dorota TunskaTomasz Sapryk - jeden z najbardziej lubianych polskich aktorów. Ma na swoim koncie ponad sto różnych ról filmowych i teatralnych. Mimo że, zwykle nie są to kreacje pierwszoplanowe, to są one charakterystyczne i zapadają w pamięci.

Czytaj więcej...

otyloscOtyłość to poważna choroba, która rozwija się z powodu splotu różnych czynników. Na szczęście należy i da się ją leczyć. O dostępnych metodach, także farmakologicznych, opowiada kardiolog prof. Artur Mamcarz, kierownik III Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Czytaj więcej...

dziecko wojna ukraina dozdrowiaPocząwszy od 24 lutego wojna w Ukrainie, stała się głównym tematem mediów, które relacjonują przebieg działań wojennych, dostarczając nam coraz więcej tragicznych informacji, wywołujących paraliżujący stres, lęk i niepokój. Emocje te kumulują się i nie dają o sobie zapomnieć.

Czytaj więcej...

iza barton smoczynskaWojna, która toczy się tak blisko, ma prawo nas przerażać. Pomaganie daje poczucie sprawczości, a to zmniejsza lęk. Lepiej jednak uważać, by nie nadużywać siebie – wtedy pomoc będzie skuteczna na krótko, a za chwilę sami będziemy potrzebowali pomocy - aż któregoś dnia zaczniemy się zastanawiać, czy w ogóle warto żyć w takim świecie – zwraca uwagę Iza Barton-Smoczyńska, psycholog-traumatolog z Centrum Terapii Dialog.

Czytaj więcej...

magdalena halickaNie uciekajmy od tematu wojny, rozmawiajmy z naszymi dziećmi. One czują nasze emocje i pozostawione w niewiedzy albo w swoich fantazjach na ten temat, będą czuły lęk i niepokój.

Czytaj więcej...

Anna DiGregorioJeśli nie radzisz sobie ze stresem, zastanów się, co jest jego przyczyną i jakie emocje wywołuje: lęk czy raczej złość? Rozpoznanie ich jest podstawą, by umieć sobie ze stresem poradzić. Nadmiar stresu może być destrukcyjny, więc warto umieć go ograniczać - radzi psycholog Anna Maria DiGregorio z Centrum Terapii Dialog. Na wyczerpujący stres są sposoby.

Czytaj więcej...

wywiady na pasku