niedziela, 18 kwietnia 2021

Nowiny

 

nowiny ikona

 

ornament

 

Polska pressSąd uznał skargę RPO i wstrzymał decyzję prezesa UOKiK o przejęciu Polska Press przez Grupę Orlen.

Czytaj więcej...

StVincentPuste statki wycieczkowe były wykorzystywane do ewakuacji tysięcy mieszkańców St Vincent, zagrożonych erupcją wulkanu.

Czytaj więcej...

a and oTematem, ktory wielu studentom przysparza nie lada kłopotów jest poszukiwanie mieszkania! Znalezienie przystępnego cenowo zakwaterowania – kawalerki lub pokoju, już przed Covidem stanowiło duże wyzwanie.

Czytaj więcej...

hotel pexelsKwestia tego, jak będzie wyglądać majowka 2021, wciąż pozostaje pod znakiem zapytania. – Dziś lepiej zakładać wariant gorszy, w którym hotele nie będą otwarte – powiedziała na antenie Radia ZET wiceszefowa resortu rozwoju Olga Semeniuk.

Czytaj więcej...

s4 uwaga zmiany w dowodach osobistych 1600937967 4404111 dni - dokładnie tyle czasu zostało wszystkim tym, którzy przez internet chcieliby złożyć wniosek o dowód osobisty. 2 sierpnia zniknie taka możliwość. Pojawią się za to nowe dowody – z odciskami palców i odręcznym podpisem właściciela.

Czytaj więcej...

praca naukowaSzacuje się, że nawet co dziesiąta praca naukowa to plagiat! Rząd zapowiada zmasowaną walkę z tym zjawiskiem „Gazeta Prawna” przynosi informację o rządowym uderzeniu w plagiaty. Będzie bat na nieuczciwych studentów i naukowców.

Czytaj więcej...

nsp2021 8301 kwietnia startuje Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań przeprowadzany przez Główny Urząd Statystyczny. Jednym ze sposobów wypełniania ankiet będzie telefoniczna rozmowa z rachmistrzem.

Czytaj więcej...

wenecjaWenecja należy do całego świata. Jej bezcennego dziedzictwa sztuki i kultury trzeba bronić – oświadczył prezydent Włoch Sergio Mattarella z okazji przypadającej czwartek 1600. rocznicy jej założenia. Jubileusz obchodzono w pustym z powodu lockdownu mieście.

Czytaj więcej...

rzeka OdraOrganizacje, ruchy ekologiczne i naukowcy oraz parlamentarzyści z całej Polski i Niemiec opublikowali wspólną deklarację sprzeciwiając się planom regulacji Odry na potrzeby rozwoju żeglugi śródlądowej pod pretekstem ochrony przeciwpowodziowej.

Czytaj więcej...

Nowiny na pasku