poniedziałek, 20 września 2021

Nowiny

 

nowiny ikona

 

ornament

 

losNa początku września w zasieki z drutu na granicy polsko-białoruskiej wplatał się łoś. Rannym zwierzęciem powinien zająć się Polski Związek Łowiecki, ale nie miał do tego uprawnień, ponieważ wypadek miał miejsce na obszarze, gdzie obowiązuje stan wyjątkowy.

Czytaj więcej...

malzenstwa jednoplcioweUE powinna usunąć wszelkie przeszkody, jakie napotykają osoby LGBTIQ w korzystaniu ze swoich podstawowych praw. Małżeństwa jednopłciowe i związki partnerskie powinny być uznawane w całej UE – podkreślił Parlament Europejski. Czytaj więcej...

lotosNa całym świecie kwiat lotosu jest uznawany za symbol czystości i pokonywania trudności życiowych. W niektórych religiach, np. w hinduizmie i buddyzmie nawiązuje do duchowego odrodzenia.

Czytaj więcej...

restauracja 1Pandemia koronawirusa niewątpliwie zmieniła rynek pracy. Lockdown spowodował, że wiele osób straciło pracę i zostało zmuszonych do przebranżowienia.

Czytaj więcej...

firma biznes startup73 proc. przedsiębiorstw negatywnie ocenia Polski Ład. Poparcie dla niego deklaruje 27 proc. respondentów – wynika z badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM Indicator. Czytaj więcej...

zywnoscW wielu regionach na świecie ludzie głodują, a mimo to, jedzenie ciągle jest marnowane na ogromną skalę, co przyczynia się do zanieczyszczania środowiska i degradacji zasobów naturalnych.

Czytaj więcej...

pszczola8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół, który przypomina nam o niezastąpionej roli, jaką pełnią owady zapylające w przyrodzie i naszym codziennym życiu oraz o konieczności ich ochrony.

Czytaj więcej...

zakupy sklep wozkiPandemia wymusiła zmianę nawykow zakupowych Polaków. Częściej kupujemy online i wybieramy się na większe zakupy, żeby ograniczyć liczbę wizyt w sklepach. Liczymy też na powrót niedziel handlowych.

Czytaj więcej...

truskawki zbioryLetnie odmrażanie gospodarki trwa w najlepsze. Codziennie pojawiają się nowe oferty pracy, co jest świetną informacją dla młodych, którzy polują na wakacyjny zarobek. Do szukania pracy warto się jednak przygotować i zabezpieczyć swoje interesy. Czytaj więcej...

Nowiny na pasku