niedziela, 23 stycznia 2022

Nowiny

 

nowiny ikona

 

ornament

 

wrzosek vs pereiraProkurator Ewa Wrzosek złożyła prywatny akt oskarżenia przeciwko Samuelowi Pereirze. Powodem są jego wpisy na Twitterze związane z Pegasusem.

Czytaj więcej...

guy verhofsttadUnia Europejska nie przetrwa jeśli jej nie zreformujemy; celem Konferencji ws. przyszłości Europy jest zdefiniowanie przyszłego kierunku dla UE – podkreślił w rozmowie z PAP europoseł Guy Verhofstadt (Grupa Renew Europe).

Czytaj więcej...

lukaszenkaAlaksandr Łukaszenka zajął pierwsze miejsce w rankingu łapówkarzy OCCRP, międzynarodowego konsorcjum badaczy i dziennikarzy śledczych.

Czytaj więcej...

Olsztyn PolskaNowe miejscowości na prawach miast pojawią się na mapie Polski od 1 stycznia 2022 roku. Tego dnia wejdzie w życie rozporządzenie rządu w sprawie ustalania granic niektórych gmin i miasta oraz nadania niektórym miejscowościom statusu miasta. Czytaj więcej...

TVN protestW całej Polsce odbyły się w niedzielę (17 grudnia 2021) protesty przeciwko „lex TVN”. Protestujący wzywali prezydenta do zawetowania uderzającej w wolność mediów ustawy.

Czytaj więcej...

marihuana scaledOsoby pełnoletnie z Malty będą mogą legalnie posiadać do 7 gramów konopi, nie obawiając się aresztowania czy konfiskaty substancji.

Czytaj więcej...

imigranci cudzoziemcyWyjdz na balkon, do ogrodka lub na miejski plac i… przenocuj tam. Do takiego gestu solidarności z migrantami na granicy zachęcają organizatorzy akcji „Ten Sam Sen”, czyli Stowarzyszenie Wspólnota Arche i Zamek Janów Podlaski.

Czytaj więcej...

plastikPermanentna cecha wspołczesnego rozwoju ludzkosci jest dynamiczna zmiana. Obecnie żyje się raczej szybko, intensywnie, a w świecie od lat panują nastroje iście konsumpcjonistyczne.

Czytaj więcej...

sklep marketNiemal wszyscy Polacy dostrzegają wzrost cen i uważają, że w ciągu najbliższego roku ceny towarów i usług będą dalej rosnąć – wynika z badania CBOS. Z powodu inflacji kupujemy mniej lub szuka tańszych produktów. Czytaj więcej...

Nowiny na pasku