poniedziałek, 29 listopada 2021

urodziny 2016Mocny początek sezonu Tancerzy ze Szkoły Tańca i Baletu Coco Dance Center

Ósmy już sezon Szkoła Tańca i Baletu Coco Dance Center rozpoczęła od udziału w Międzynarodowym Festiwalu Tańca w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie młodzi tancerze zaprezentowali swoje nowe choreografie. W swoim debiucie, najstarsza grupa hip hopowa – Detal – przywiozła do Brzegu 3. miejsce, zyskując aprobatę nie tylko jurorów, ale również innych zespołów jak i ich trenerów. Swoje debiutanckie prezentacje miała również dziecięca grupa Mały Detal, która tym razem nie została nagrodzona, ale jakość występów bardzo ucieszyła instruktorów, szczególnie, że na festiwalu był bardzo wysoki poziom wszystkich prezentacji.

Instruktorzy Dariusz Mrowiec i Andrzej Rolski z dużym optymizmem patrzyli w przyszłość po tym festiwalu, szczególnie, że w planach był wyjazd na Ogólnopolski Festiwal Tańca w Rudzie Śląskiej. I obaj panowie się nie pomylili! Pasmo sukcesów przyszło bardzo szybko i na pięknej teatralnej scenie, w niesamowitym tanecznym klimacie, Mały Detal zdobył 2. miejsce jako hip hopowa mini formacja, a cały zespół Mały Detal zdobył wyróżnienie! Detal do tego dołożył swój sukces i wytańczył również 2. miejsce. Pierwszy raz Szkoła Coco Dance Center reprezentowała Brzeg w Kędzierzynie-Koźlu i Rudzie Śląskiej, więc tym bardziej cieszą efekty w postaci świetnych prezentacji.

W minioną sobotę tancerze również nie próżnowali i pojechali na Ogólnopolski Festiwal Teatrów Tańca do Krapkowic. Fantastyczna scena, artystyczny klimat i magia Teatru udzieliła się wszystkim uczestnikom. I na tym festiwalu Brzeg również gościł po raz pierwszy i również nie zawiódł. Wspaniały duet Amanda Piszczek i Inga Kiełtyka wytańczyły swoim spektaklem zaszczytne 3. miejsce i odebrały nagrodę finansową! Rywalizowały z Teatrami z całej Polski od Konina po Bielsko Białą, Radzionków, Zabrze czy Wrocław. Dumni instruktorzy Szkoły Tańca i Baletu Coco Dance Center mówią z uśmiechem, że to jeszcze nie koniec, gdyż w grudniu planowane są jeszcze wyjazdy do Świdnicy i Krapkowic na ogólnopolskie festiwale.

A już 26 listopada 2016 r. w Brzegu odbędą się 7. Urodziny Szkoły Tańca Coco Dance Center i już 30. edycja Ogólnopolskich Warsztatów Tanecznych, gdzie do Brzegu dla młodych i starszych adeptów sztuki tanecznej przyjadą gwiazdy tańca w postaci legendy tańca współczesnego – Paulina Wycichowska z Poznania, bardzo undergroundowa Agnieszka Cygan z Łodzi i energetyczna hip hopowa Dominika Olejnik z Nowej Rudy! A dla najmłodszych, jak co roku Wielki Bal Przebierańców!

Zapraszamy!

 

muzy na pasku male