poniedziałek, 29 listopada 2021

nagroda kopciuszekDzieci i młodzież z zespołów artystycznych Gminnej Biblioteki Publicznej wystąpiły w dniu 13 listopada w wielkiej hali "Expo XXI" w Warszawie na scenie I Polskiego Festiwalu Sztuki "Orzeł" ze swym sztandarowy spektaklem muzycznym "Kopciuszek".

 

Ze względu na szczególny wymiar spektaklu, który jest pełen tańca, piosenek i gry aktorskiej, a te rodzaje sztuki oceniano w konkursie osobno, organizatorzy zdecydowali sie pokazać "Kopciuszka" młodym mieszkańcom stolicy Polski poza konkursem. Nasi artyści wystąpili na olbrzymiej profesjonalnej scenie dając, jak zwykle z siebie wszystko. Potem było tylko dużo gratulacji, zachwytów i wręczenie naszym artystom, na scenie, w światłach jupiterów i przy dźwiękach fanfar nagrody specjalnej Festiwalu statuetki Orła - Samorządowego Mecenasa Kultury, podkreślając, że nasi mali i więksi artyści przybyli z odległego i małego Skarbimierza i oczarowaliśmy zawodowych artystów w Warszawie.
To kolejny sukces dzieci i młodzieży z zespołów artystycznych Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu i całej ekipy artystycznej tworzącej spektakle: Aleksandry Ofmańskiej-Kowalczyk, Justyny Mencel, Aleksandry Stempniak, Krzysztofa Kowalczyka i wszystkich innych osób, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Myślę, że wraz z nami, z warszawskiego sukcesu "Kopciuszka", mogą cieszyć się wszyscy nasi sympatycy, pracownicy urzędu gminy, Gminnego Zespołu Szkół, stowarzyszeń oraz mieszkańcy miejscowości, w których mieszkają nasi artyści.

Dziękujemy Wam wszystkim za wsparcie, które czujemy na każdym kroku.

Warszawski sukces jest dla załogi GBP Skarbimierz zachętą do dalszej pracy. Kolejne premierowe spektakle zobaczymy już w styczniu.
Wszystkim twórcom i artysystom "Kopciuszka" wielkie dzięki za wzruszenia, za wspaniałe przeżycia i godne reprezentowanie naszej "Małej Ojczyzny" w Warszawie.

 

Andrzej Sowa

 

 

muzy na pasku male