poniedziałek, 19 kwietnia 2021

t fronckiewiczWystawa Poplenerowa Okręgu Dolnośląskiego ZPAF ?Wobec Miejsca i Czasu... IV - ŚWIADOMOŚĆ, PRZEMIANY, RZECZYWISTOŚĆ"

 

23 twórców z Polski uczestniczyło w IV edycji pleneru "Wobec Miejsca i Czasu..." , który odbył się w dniach 27 - 29 września 2013 r. w Zamku Czocha: Czesław CHWISZCZUK, Andrzej DUDEK-DÜRER, Tomasz FRONCKIEWICZ, Ewa GNUS, Barbara GÓRNIAK, Waldemar GRZELAK, Roman HLAWACZ, Ryszard KARCZMARSKI, Ryszard KOPCZYŃSKI, Jarosław MAJCHER, Marek MARUSZAK, Janusz MUSIAŁ, Piotr Maciej NOWAK, Jerzy PIĄTEK, Wacław ROPIECKI, Andrzej RUTYNA, Krzysztof SAJ, Zdzisław SŁOMSKI, Marek WESOŁOWSKI, Marzena WESOŁOWSKA, Rafał WARZECHA, Iwona WOJTYCZA-FRONCKIEWICZ, Waldemar ZIELIŃSKI. 

Celem pleneru zainicjowanego przez Andrzeja Dudka?Dürera było stworzenie platformy dla twórców o różnych postawach i orientacjach artystycznych, wymiana doświadczeń, konfrontacja filozofii życia i twórczości,  różnych podejść do techniki i technologii, metod pracy i działań.

Wobec Miejsca i Czasu...IV - ŚWIADOMOŚĆ, PRZEMIANY, RZECZYWISTOŚĆ to idea przewodnia pleneru.

Miejsce i czas w ważny sposób wpływa na człowieka, a na twórcę w szczególności. Kreator znajdujący się TU I TERAZ w subiektywny sposób dokonuje refleksji nad otaczającymi światami. Podtytuł pleneru ŚWIADOMOŚĆ, PRZEMIANY, RZECZYWISTOŚĆ to kategoria związana z analitycznym podejściem do rzeczywistości, uświadomieniem ciągłego procesu przemiany i efektów wynikających z transformacji, zastanowieniem nad podmiotowością doświadczenia miejsca i czasu, analizą postrzegania jak i indywidualnej wizualizacji. Odnalezieniem, w kontekście tego szczególnego miejsca i czasu indywidualnego subiektywnego obrazu rzeczywistości - pisze inicjator pleneru Andrzej DUDEK-DÜRER.

Efektem jest wystawa pokazująca ponad 60 prac. W ramach pleneru odbyły się również otwarte warsztaty fotograficzne, każdy z uczestniczących przedstawił swój dorobek twórczy oraz założenia teoretyczne twórczości. Gośćmi pleneru byli krytycy Andrzej Saj i Adama Sobota, którzy wygłosili wykłady nawiązujące do idei pleneru. Przedsięwzięcie zrealizowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego pod honorowym patronatem Radosława Małonia - Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego.

 

Zapraszamy na wystawę w Muzeum Zamku Piastów Śląskich, wernisaż 22 lutego 2014 o godz. 18.00


Tomek Fronckiewicz

 

MINI GALERIA

 

B3B1dzB1ce. Zamek Czocha 2013

001  c byJanusz Musiał fotografia barwna 70x50 cm druk UV Zamek Czocha Chmura z Sieci  02

2QoB6ci przemiany 495x  64cm

002 by  Andrzej Rutyna Spotkanie o poranku

004 c by Czeslaw Chwiszczuk d etal z dziedzińca zamkowego

005 Iwona Wojtycza - Fronckiewicz VETRO  70x100 cm 2013 3

007 Krzysztof Saj

008 Marek Wesolowski Wobec miejsca i czasu 3

0011 Waldemar Grzelak    Doublet

0012 Waldemar Zielinski  CZOCHOKNA

0014 Zdzisław Słoma Słomski Projekt01 37

0015 Jerzy Piatek

0016 Tomasz Fronckiewicz opus reticulatum 4

 

 

Dodaj komentarz

fronckiewicz na pasku