poniedziałek, 06 maja 2024
odrabrzegNie udał się wyjazd koszykarkom brzeskiej Odry do Rybnika na mecz z Row-em w PLKK. Brzeskie basketbalistki wysoko przegrały pierwszą połowę w stosunku 20-43 i to zdecydowało o porażce brzeżanek.

Dużo lepiej było już w III i IV kwarcie, gdzie nasze koszykarki wygrały zdecydowanie obie partie, ale to nie wystarczyło do dogonienia rywalek i ostatecznie Odra przegrała 55-65 (9-26,11-17,16-11,19-11).

Punkty dla naszych koszykarek zdobyły : Jessica Starling - 13 (1x3), Inna Kotczubei -  10 (2x3), Magdalena Rzeżnik - 9 (1x3), Ebony Ellis - 8, Marta Żyłczyńska - 6, Ewelina Buszta - 4, Natalia Tajerle - 3 (1x3), Iwona Płóciennik - 2. Trener : Wadim Czeczuro.

Następny mecz Odra rozegra w sobotę 8 października o godzinie 18:00w hali sportowej przy ulicy Oławskiej.

I jeszcze wiadomość z piłki nożnej :

W zaległym meczu o mistrzostwo IV ligi Stal Brzeg pokonała 2-1(1-0) Piasta Strzelce Opolskie. Było to pierwsze zwycięstwo brzeżan na własnym stadionie w tym sezonie. Był to ciekawy mecz, który obfitował w wiele sytuacji podbramkowych z obu stron.  Obie bramki dla brzeżan zdobył Przemysław Szczupakowski. Kolejny mecz brzeżanie zagrają w sobotę 8 października w Dzierżysławiu z beniaminkiem, z miejscowym Orłem (5 miejsce).