niedziela, 05 maja 2024
gosciecinW dniach 8-9 stycznia br. w Gościęcinie (powiat kędzierzyńsko-kozielski) odbyły się 74 Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym, w których udział wzięło pięciu zawodników z Brzegu.

gosciecinW mistrzostwach w kategoriach: młodzik, młodziczka, juniorki młodsze, juniorki, seniorki, junior młodszy, junior, orlik i elite wzięła udział 5-osobowa ekipa z klubu MLGKK Ziemia Brzeska Passau. Byli to: Andrzej Bartkiewicz i Paweł Pac w kategorii orlik oraz Wojciech Malec i Wiktor Mrozek w kategorii junior oraz Bartosz Osowski w kategorii młodzik. Najlepiej ze wszystkich brzeżan spisał się Andrzej Bartkiewicz, który na trudnej trasie wywalczył brązowy medal. Paweł Pac i Bartosz Osowski natomiast uplasowali się na siódmej pozycji. W kategorii junior Wojciech Malec zajął 14 miejsce, a Wiktor Mrozek - 21. Czas wyścigu w kategorii orlik wynosił 50 min, a w junior 40 min. Długość rundy wynosiła 2.550 m, na której ustawiono 2 sztuczne przeszkody i podwójny boks.

przelajowcy

Trener naszych kolarzy Franciszek Moszumański powiedział, że dla A. Bartkiewicza, było to dobre przetarcie przed czekającymi go w tym roku występami na torze w mistrzostwach Polski, Europy i Świata. Brzeżanin jest członkiem kadry narodowej, a trener poprzez tor chce go przygotować w przyszłości do startów na szosie. Trener nadmienił, że kolarzem Ziemi Brzeskiej już się interesują zagraniczne kluby zawodowe, ale on uważa, że Andrzej jest jeszcze za młody i musi popracować dłużej, aby znaleźć się w zawodowym peletonie.