niedziela, 05 maja 2024
odra-logoBrzeska Odra nie miała żadnych szans z Wisłą Can-Pack w Krakowie w meczu o mistrzostwo Ford Germaz Ektraklasy PLKK. Wisła, to czołowy zespół Euroligi, a w polskiej lidze poniosła dotychczas tylko jedną porażkę, natomiast Odra okupuje dolne rejony tabeli w lidze.

logo_wislaW zasadzie można podsumować ten mecz tylko tak, że się odbył, gdyż wysoka przewaga wiślanek ani przez moment nie podlegała dyskusji. Brzeżanki rozpoczęły mecz bardzo spięte oraz stremowane i na początku I kwarty przegrywały już 0-14 i zanosiło się na pogrom. Dopiero w 6 minucie nasze koszykarki zdobyły pierwsze punkty, a nawet doprowadziły do stanu 7-14. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Wisły 41-23 i na początku III kwarty Odra znów nie mogła trafić do kosza i przegrywała w tej odsłonie 0-7.

Ostatecznie Wisła wygrała z Odrą w stosunku 77-43 (24-9,17-14,15-8,21-12). Najlepszymi koszykarkami meczu wybrano: Erin Phillips w Wiśle (18 punktów, 2 zbiórki i 3 asysty) i Monique Alexander (6 punktów, 7 zbiórek i 1 asysta) w Odrze (obie zawodniczki na zdjęciach).

erin_phillipsm.alexanderW Odrze wystąpiły wszystkie koszykarki: Xenia Stewart - 15, Monique Alexander i Marta Żyłczyńska po 6, Justyna Daniel i Magdalena Gawrońska po 5, Aysha Jones - 4, Natalia Tajerle - 2, Ewelina Buszta, Aleksandra Teklińska i Jagoda Oses. Trener: Wadim Czeczuro. Sędziowali: Andrzej Zalewski i Damian Ottenburger.

W najbliższą sobotę Odra zmierzy się we własnej hali bardzo ważnym meczu z ŁKS Siemens Łódź, który też walczy o utrzymanie się w ekstraklasie.