sobota, 18 maja 2024
koszDzisiaj brzeska Odra doznała kompromitującej porażki w Rybniku-Boguszowicach, przegrywając z ostatnią drużyną Ford Germaz Ekstraklasy PLKK Utex ROW w stosunku 58-77 (11-22, 19-22, 19-15, 9-18).

row_rybnikWidać, że trener Wadim Czeczuro poszedł va bank, grając cały mecz tylko siódemką koszykarek. Niestety, ta taktyka okazała się zgubna i nasze zawodniczki nie wytrzymały meczu kondycyjnie. Jeszcze po III kwarcie wydawało się, że Odra nawiążę kontakt z rybniczankami, kiedy przegrywała 49-59. Lecz końcówka pokazała, że zabrakło już sił i znów brzeżanki wysoko przegrały. Po tym meczu Utex wyszedł na przedostatnie miejsce w tabeli, spychając Odrę na pozycję "czerwonej latarni". Punkty dla Odry zdobywały: Monique Alexander 12, Marta Żyłczyńska (na zdjęciu) i Ewelina Buszta po 10, Justyna Daniel 8, Xenia Stewart 7, Ashya Jones 6 i Magdalena Gawrońska 5.
zylczynska

Teraz nastąpi dłuższa przerwa w rozgrywkach, a Odra rozegra następny mecz 8 stycznia 2011 r. w Krakowie z liderem tabeli Wisłą Can-Pack.

Portal Miejski brzeg.com.pl składa serdeczne życzenia Marcie Żyłczyńskiej, która obchodzi dzisiaj urodziny!