sobota, 18 maja 2024
odra-logoKolejnej, wysokiej porażki doznały koszykarki Odry. Tym razem brzeżanki przegrały 60-81 (14-19,13-27,19-15,14-20) w Lesznie z Super Pol Tęczą w meczu rozpoczynającym rewanżową rundę w fazie zasadniczej.

logo_lesznoCo z tego, że Odra wygrała III kwartę 19-15, skoro w trzech poległa, a przegrana w II kwarcie była znacząca i - jak się później okazało - decydująca. Nie pomogła też jak zwykle dobra gra Alexander pod tablicami, która zanotowała 12 zbiórek. Wydawało się, że brzeżanki nawiążą kontakt z "ósemką" drużyn z tabeli (przed tym spotkaniem Tęcza zajmowała 9. miejsce w tabeli), ale ta przegrana definitywnie tej tezie zaprzecza. Pozostanie nam chyba już tylko gra w play off, w walce o utrzymanie się w Ford Germaz Ekstraklasy PLKK. Punkty dla Odry zdobywały: Xenia Stewart 17 (na zdjęciu), Aysha Jones 9, Monique Alexander 8, Marta Żyłczyńska 7, Justyna Daniel i Magdalena Gawrońska po 6, Jagoda Oses 5, Ewelina Buszta 2. Grały jeszcze Natalia Tarejle, Agata Bachryj i Aleksandra Teklińska. Cenne jest to bynajmniej, że trener Wadim Czeczuro dał pograć całej jedenastce, którą zabrał do Leszna.
xenia_stewart
Koszykarki Odry zagrają jeszcze raz w tym roku, w środę 15 grudnia o godzinie 18:00 w Rybniku, z tamtejszym Utex ROW. Rybniczanki to outsiderki tabeli. Na początku października Odra pokonała w Brzegu Utex po dogrywce 73-70.

Równie bardzo wysokiej i bolesnej porażki doznali w sobotę piłkarze ręczni Orlika w Świdnicy z miejscowym ŚKPR-em w stosunku 18-34. ŚKPR to trzecia drużyna w tabeli II ligi, a brzeżanie zajmują w niej dopiero 12 miejsce.
Bramki dla podopiecznych Pawła Pietraszka zdobyli: Sendra 5, Galar i Betka po 3, Podgórski i Włodek po 2, Szewczuk, Cuper i Worobiec po 1.

W innych meczach tej rundy padły wyniki:
MKS Poznań - Szczypiorno Kalisz 20-18
Olimp Grodków - Tęcza Kościan 35-20
SPR Nowa Sól - OSiR Komprachcice 23-27
Żagiew Dzierżoniów - Pogoń Oleśnica 37-27
Krokus Bystrzyca - Arot Leszno - brak wyniku
Sparta Oborniki Wlk. - Zagłębie II Lubin - brak wyniku.

W sobotę 18 grudnia Orlik zagra w Brzegu z siódmą drużyną II ligi Spartą Oborniki Wlkp.

Nieźle na tym tle wypadają futsalowcy Orlika, którzy zremisowali dzisiaj 4-4 w Pyskowicach z Fretpolem, w meczu o mistrzostwo II ligi i są wiceliderem tabeli. Gratulacje od portalu brzeg.com.pl.