piątek, 03 maja 2024
biegacze W sobotę 17 lipca br., w bardzo upalny dzień, na terenie Doki w Dobrodzieniu odbyło się V Święto Biegania.

O godzinie 13:00 rozpoczęły rywalizację przedszkolaki i dzieci szkół podstawowych. Wśród uczniów klas IV-VI na dystansie 800 m drugie miejsce wywalczył Grzegorz Kała a pozostali zawodnicy Brzeskiego Klubu Biegacza „Maratończyk" uplasowali się kolejno: Marcin Krzystyniak na szóstym miejscu, Michał Moskal na siódmym a Wojciech Kała na ósmym. W biegu na dystansie 1200 m gimnazjalistów drugie miejsce wywalczył Kamil Karbowiak.

W biegu głównym na dystansie 10 km czołowe miejsca zajęli:

I. Arkadiusz Gardzielewski WKS Śląsk Wrocław z czasem 30:44
II. Sergii Okseniuk Dynamo Łuck Ukraina z czasem 31:37
III. Anton Potockiy z czasem 32:00

Nie zabrakło w tej rywalizacji brzeskich biegaczy. Nasi zawodnicy uzyskali następujące rezultaty:
395. Wiesław Bednarczyk BKB „Maratończyk" z czasem 57:33 M-50

Należy podkreślić, że w tych upalnych warunkach, przy bardzo zapracowanej służbie medycznej z mdlejącymi zawodnikami, bieg ukończyło 484 zawodniczek i zawodników. Na mecie każdy uczestnik biegu, otrzymał pamiątkowy medal. Po zakończeniu biegów organizatorzy udekorowali najlepsze trójki we wszystkich kategoriach wiekowych dzieci i dorosłych a następnie rozlosowali upominki i nagrody wśród wszystkich uczestników zawodów.

UWAGA! Brzeski Klub Biegacza "Maratończyk" zaprasza dzieci, młodzież w okresie wakacji na treningi biegowe od poniedziałku do piątku. Treningi rozpoczynają się o godz. 10:00 przy ulicy Kamiennej 3. Zachęcamy do wcześniejszego przybycia, bo już o 10:00 wybiegamy w teren.