sobota, 04 maja 2024
biegaczJak co roku w pierwszą sobotę lipca na Wyspie Bolko w Opolu miało miejsce Święto Biegania. Był to już VIII Bieg Opolski, w którym startowali biegacze w różnych kategoriach wiekowych.

Wystartowała też liczna grupa brzeskich uczniów i starszych zawodników. O godzinie 10-tej rywalizację rozpoczęły dzieci szkół podstawowych. Wśród uczniów klas III - IV zadebiutowała Katarzyna Bąbolewska. Rewelacyjnie spisali się natomiast zawodnicy Brzeskiego Klubu Biegacza „Maratończyk" na dystansie 650 m, którzy w kategorii klas V - VI zdominowali zawody. Zwyciężył Michał Bąbolewski, trzeci był Grzegorz Kała (obaj na zdjęciu), jego brat Wojciech był czwarty, a na szóstym miejscu uplasował się Michał Moskal.
W biegu głównym na dystansie 10 km czołowe miejsca zajęli :

1.Marcin Błaziński - Meble Kler Dobrodzień z czasem 32:56,91.
2.Tomasz Kobczyk - LUKS Żurawina - 33:58,66.
3.Adam Utyra - niezrzeszony - 34:40,85.

bieg_opolski

Nie zabrakło w tej rywalizacji brzeskich biegaczy. Najlepszą 15. lokatę wywalczył Adam Ambrozik z JW 2697 Brzeg, z czasem 37:57,03. Pozostali nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca :

53. Mateusz Szczepanik - BKB "Maratończyk" Brzeg - 42:49,33.
66. Rafał Szczepanik - JRG Brzeg - 43:24,46.
116. Szymon Dreksler - BKB "Maratończyk" - 46:11,78.
141. Przemysław Załugowicz - ZSE Brzeg - 48:15,13.
168. Stanisław Białas - PKS Brzeg - 49:41,74.
270. Wiesław Bednarczyk - "BKB Maratończyk" - 56:22,46.

Należy podkreślić, że w ten upalny dzień bieg ukończyło 361 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Na mecie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Po zakończeniu biegu organizatorzy udekorowali trzech najlepszych zawodników w kategoriach dzieci i dorosłych, a następnie rozlosowano upominki i nagrody wśród wszystkich uczestników zawodów. Następny bieg zostanie rozegrany w następnym roku, w pierwszą sobotę lipca.
Prezes BKB "Maratończyk" Brzeg Ryszard Budzik i sekretarz oraz trener klubu Szymon Dreksler zapraszają dzieci i młodzież na treningi biegowe do Zespołu Szkół Budowlanych, które odbywają się co dziennie (za wyjątkiem sobót i niedziel) od godziny 10:00. Mile widziani będą również uczestnicy zawodów w skokach, rzutach i biegach, które odbędą się od 23-27 sierpnia o godzinie 10:00 i również na obiekcie ZSB, przy ulicy Kamiennej w Brzegu.