piątek, 23 października 2020

arec01Rok szkolny dopiero wystartował, a już pojawiają się doniesienia prasowe o zamknięciu niektórych szkół, których uczniowie i nauczyciele muszą przejść obowiązkową kwarantannę w związku z pojawieniem się w tych placówkach koronawirusa.

Czy zatem zdalne nauczanie lub tryb hybrydowy wrócą do łask? Wydaje się to bardzo prawdopodobne.

 

 

Zdalne nauczanie a technologia

 

W oparciu o profesjonalny sprzęt łatwo i szybko przeniesiemy lekcje do trybu zdalnego. Dzięki zestawowi edukacyjnemu AREC all-in-one nauczyciel może prowadzić zajęcia online, przy pełnej integracji uczniów, nawet gdy nie ma ich fizycznie naprzeciw niego. Nauczyciel mówi do kamery, ale przede wszystkim zarządza całym procesem nauczania, przesyłając cyfrowe treści, streamując i nagrywając lekcje na serwer lub platformę YouTube, gdzie można stworzyć bibliotekę nagrań wideo z każdej lekcji i pogrupować je tematycznie.

 

arec02

 

Zestaw Arec Media Capture dostarczany jest w lekkiej i poręcznej walizce ułatwiającej transport. Ten uniwersalny zestaw współpracuje z oprogramowaniem do wideokonferencji, serwisem YouTube, aplikacją Facebook i wieloma innymi platformami. Co ważne zestaw Media Capture od Arec nie wymaga pomocy instalatora czy specjalisty od IT. Działa od razu po wyjęciu z walizki i naciśnięciu przycisku „nagrywaj”. Zatem obsłuży go każdy, nawet nieobeznany z technologią nauczyciel.

W skład zestawu wchodzi media stacja, która jest de facto komputerem zarządzającym całym systemem, kamera IP pozwalająca aż na 33-krotny zoom, bezprzewodowy mikrofon oraz statyw.

 

arec03

 

Importerem i dystrybutorem rozwiązań AREC w Polsce jest firma KONTEL, www.kontel.pl/arec. Dowiedz się o innych rozwiązaniach edukacyjnych z oferty KONTEL pisząc na adres marketing@kontel.pl

 

Nie masz uprawnień do komentowania