piątek, 10 lipca 2020

DSC 03888 grudnia 2019 r. w godzinach popołudniowych odbył się w Brzezinie II Jarmark Bożonarodzeniowy. Jarmark poprzedziła msza święta w miejscowym kościele a później kilkuset mieszkańców i gości raczyło się specjałami przygotowane przez panie z Brzeziny oraz podziwiało i nabywało piękne ozdoby przygotowane wcześniej na różnorodnych spotkaniach. Tegoroczny jarmark przygotowywało wielu mieszkańców Brzeziny. Przygotowano pięknie plac kościelny rozbito wiele namiotów, rozbłysły świąteczne iluminacje, rozpalono ognisko, a na stołach czekały na wszystkich dziesiątki stroików i ozdób świątecznych i wszystko to przy dźwiękach kolęd i innych pieśni świątecznych w wykonaniu Chóru Cantate Domino ze Skarbimierza i zespołu Fermata. Można było poczęstować się pysznym barszczem z uszkami, bigosem świątecznym, sałatką śledziowa i gorącym grzańcem. Były pyszne ciasta i gorąca kawa i herbata.
Radością dla dzieci było przybycie, w asyście motocyklistów, Świętego Mikołaja z wielkim workiem prezentów. Mikołaj obdarował wszystkich milusińskich a radości było bardzo dużo.
Sołtys Piotr Szkoda wraz z Radą Sołecką oraz Stowarzyszenie Kamień serdecznie dziękuje wszystkim mieszkańcom, którzy zaangażowali się przy organizacji jarmarku. Środki finansowe z jarmarku zostaną przeznaczone na organizacje różnorodnych warsztatów zarówno dla młodzieży jak i seniorów.

Andrzej Sowa

Nie masz uprawnień do komentowania