środa, 01 kwietnia 2020

2019 10 08 1570489421116Z wielką satysfakcją przyjęliśmy wiadomość, że Aleksandra Ofmańska-Kowalczyk, instruktor ds. kulturalno-oświatowych Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu została wyróżniona przez Marszałka Andrzeja Bułę w trakcie uroczystej gali z okazji XX edycji Nagród Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury.
Pani Ola od blisko 10 lat pracuje z dziećmi w GBP Skarbimierz tworząc szeroko rozumianą amatorską twórczość artystyczną w Gminie Skarbimierz. Poziom przygotowywanych przez dzieci i młodzież z zespołów artystycznych GBP spektakli taneczno-muzycznych jest coraz wyższy a kilka ostatnich, m.in. „Kopciuszek”, „W krainie czarów – zupełnie nowa historia” i „Aladyn” spotkało się z wielkim uznaniem tysięcy widzów, którzy je zobaczyli. Za każdym razem podczas realizacji spektakli widać wzajemną więź między Panią Olą, a jej podopiecznymi. Najważniejszym jest jednak to, że dzieci i młodzież realizując swoje artystyczne pasje są coraz bardziej odważni, nabywają umiejętności pracy w grupie i zajmują ich inne zajęcia jak godziny przy komputerze czy telewizji.
Wyróżnienie jest dla Pani Aleksandry Ofmańskiej–Kowalczyk i pozostałych instruktorów Gminnej Biblioteki Publicznej olbrzymią satysfakcją, ale przede wszystkim kolejnym bodźcem do dalszej pracy na niwie kultury.
Nowy spektakl już w listopadzie tego roku.

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu
Andrzej Sowa

Nie masz uprawnień do komentowania