piątek, 25 września 2020

IMG 20190721 150831 1Uroczysta, odpustowa msza święta z okazji imienin patrona parafii w Małujowicach była pierwszą częścią jakubowego święta w Małujowicach.
21 lipca 2019 r. przy udziale licznej grupy duchownych, mieszkańców wsi oraz przybyłych gości modlono się w intencji mieszkańców oraz pielgrzymów tak licznie odwiedzających Śląską Sykstynę na „Jakubowym Szlaku”. Ksiądz kustosz Tomasz Sałowski dziękował wszystkim duchownym i wiernym oraz organiście i chórowi „Cantate Domino” ze Skarbimierza za doniosłą atmosferę mszy odpustowej.
Po mszy świętej na wszystkich zainteresowanych czekał miłośnik i znawca malarskiego skarbu sanktuarium, znany brzeski przewodnik dr Tadeusz Jurek, który zainteresowanych wprowadził w świat wspaniałych fresków biblii dla ubogich, które znajdują się w każdym praktycznie miejscu małujowickiego kościoła. Na zwiedzających czekała najświeższa publikacja parafii i GBP Skarbimierz „Malarski skarb kościoła w Małujowicach”. To pięknie wydany, dwujęzyczny album autorstwa dr. Tadeusza Jurka (tekst) i Mirosława Czoppy (zdjęcia), który z pewnością każdy bibliofil chciałby mieć w swej bibliotece.
Po południu plac przy kościele zamienił się w miejsce festynowe z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Były występy najmłodszych mieszkańców Małujowic, których przygotowała do debiutu Jolanta Horodyńska, koncert zespołu Leśne Echo oraz zespół Wojt@Dejw i zabawa pod chmurką. Na dzieci czekały dmuchańce, jazda konna, zabytkowy motocykl i pyszne słodycze.
Festyn przygotowała sołtys Anna Gardzioła wraz z Rada Sołecka Małujowic i Gminną Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu.

Andrzej Sowa

Nie masz uprawnień do komentowania