poniedziałek, 24 lutego 2020

spektakl Collage FotorPremiera dziecięcych zespołów artystycznych GBP Skarbimierz. 16-17-18 maja 2019 to dni wystawiania w hali widowiskowo-sportowej w Żłobiźnie nowego spektaklu musicalowego „Przyjaźń ze snu”.

Sala widowiskowo–sportowa w Żłobiźnie scenografią przeistoczyła się w teren szkoły i placu przyszkolnego a młodzi artyści z wielkim zaangażowaniem ukazywali różne sytuacje z życia współczesnych dzieci. Gra świateł, piękne układy choreograficzne, stroje, specjalne na spektakl napisane i wykonywane przez zespoły wokalne biblioteki piosenki oraz jak zwykle ciekawa scenografia złożyły się na owacyjnie przyjęty przez publiczność spektakl. Przesłanie, że tylko wspólnym działaniem można wykonać choćby najtrudniejsze zadania pozostanie z pewnością w umysłach występujących na scenie dzieci i widowni.
W spektaklu „Przyjaźń ze snu” wystąpiło ponad 100 dzieci i młodzieży z zespołów artystycznych Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu. Wystąpiły zespoły taneczne: „Agentki”, „Stalówki”, „Urwisy”, „Miminki”, grupy wokalne: „Loża mini”, „Melodia”, „Loża”. Scenariusz i choreografię przygotowała Justyna Mencel, teksty piosenek i przygotowanie wokalne Aleksandra Ofmańska–Kowalczyk, scenografia i plakat Krzysztof Kowalczyk, realizacja dźwięku Robert Stępień.
Gratulujemy młodym artystom i ich najbliższym. Serdecznie dziękuję i gratuluję pracownikom przygotowującym spektakl i wszystkim pozostałym zaangażowanym w realizacje tegoż spektaklu.

Andrzej Sowa

Nie masz uprawnień do komentowania