sobota, 20 kwietnia 2024

20180623 1433020Aż dwadzieścia ekip stanęło na starcie II Regat Smoczych Łodzi, które odbyły się na Marinie w ramach Nocy Świętojańskiej. Siedem z nich dodatkowo rywalizowało w kategorii osad mieszanych. Nie zabrakło też drużyny zagranicznej, którą tworzyli goście z naszych miast partnerskich – Goslar i Beroun. International Team stanął nawet na podium w kategorii mieszanej. Z kolei w kategorii open podobnie jak przed rokiem triumfowali brzescy saperzy z zespołu Kompania Rozminowania, którzy w finale „o włos” pokonali Water Crew – reprezentację brzeskich Wodociągów. Trzecie miejsce zajęła Arka Dzikiego.

W kategorii mieszanej gości zagraniczni zajęli drugie miejsce, ustępując jedynie ekipie Morsy Mix i wyprzedzając na podium Freedom, reprezentantów Zakładu Karnego.

Organizator zawodów – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu składa serdeczne podziękowania sponsorom, bez których regaty by się nie odbyły. Nasi darczyńcy to:
- Pan Prezes Artur Stecuła – Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Brzeg
- Pan Dyrektor Andrzej Mielnik – Bartling-Polska Sp. z o.o. Zakład produkcyjny opakowań z tworzyw sztucznych Brzeg
- Pan Prezes Jacek Październik – Zakład Gospodarowania Odpadami Sp. z o.o. Gać
Dziękujemy również Panu Burmistrzowi Brzegu Jerzemu Wrębiakowi za objęcie imprezy honorowym patronatem oraz wsparcie przy organizacji.

Wyniki II Regat Smoczych Łodzi
1. KOMPANIA ROZMINOWANIA (Jednostka Wojskowa w Brzegu) 01:08,5 (wynik z eliminacji)