środa, 03 marca 2021

starodruki Collage FotorDzięki Opolskiej Bibliotece Cyfrowej, której partnerem jest Muzeum Piastów Śląskich, można teraz obejrzeć online muzealne starodruki.

 

Przedsięwzięcie, czyli OBC to projekt pilotowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną. Polega on na ułatwieniu dostępu do dokumentów poprzez internet. W przypadku naszego Zamku są to średniowieczne manuskrypty i starodruki zgromadzone w Bibliotece Muzeum Piastów Śląskich. W miarę przetwarzania zasobów Biblioteki Zamku na wersję elektroniczną, są one następnie udostępniane poprzez portal Opolskiej Biblioteki Cyfrowej. Jest to proces długotrwały i czasochłonny, zadanie realizowane jest przez kustosz Małgorzatę Młynarską. Staramy się zatem, aby regularnie umieszczać w tych wirtualnych zbiorach kolejne dokumenty.
Zapraszamy do korzystania. Wystarczy wpisać obc.opole.pl, a następnie – po załadowaniu strony – skorzystać z wyszukiwarki kliknąć na „Partnerzy OBC” - Muzeum Piastów Śląskich, a wyświetlą się wszystkie zeskanowane i opracowane dotychczas rękopisy i starodruki

Zobacz galerię obrazków z wiadomości - kliknij TUTAJ

 

Nowiny na pasku