wtorek, 30 kwietnia 2024
Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków rozbiły Cukierki Odrę Brzeg 80:52. Dla mistrzyń Polski był to ostatni sprawdzianem przed inauguracją Euroligi.

Pierwsze minuty testu formy Wisły Can-Pack wypadły blado. Podopieczne Tomasza Herkta nie radziły sobie w obronie z amerykańskim duetem Cukierków; Joei Clyburn i Khaili Saunders. Po udanej akcji tej drugiej koszykarki z Brzegu prowadziły 8:2, a fani „Białej Gwiazdy” przecierali oczy ze zdumienia.

W połowie kwarty gra wiślaczek zaczęła się zazębiać. Głównie dzięki Ewelinie Kobryn, która nie miała godnej siebie rywalki pod atakowanym koszem, gospodynie najpierw doprowadziły do wyrównania, a chwilę później wyszły na pierwsze w meczu prowadzenie 14:12, którego w pierwszej połowie, a jak się później okazało i w całym meczu, już nie oddały.

Po zmianie stron i „męskiej” rozmowie w szatni, krakowianki zaprezentowały o niebo lepszy basket. Szczelna, zespołowa obrona zaczęła procentować pod bronionym koszem, a szybsza wymiana piłki w ataku pozwoliła odskoczyć Wiśle na kilkunastopunktowe prowadzenie. W ostatniej kwarcie przewaga mistrzyń wzrosła do 30 „oczek”.

Wisła Can-Pack Kraków – Cukierki Odra Brzeg 80:52 (18:16, 15:11, 23:10, 24:15)

Wisła: Kobryn 21, Fernandez 19, Skerović 13, Dupree 10, Krawiec 4, Gburczyk 4, DeForge 4, Gajda 3 Trafimava 2, Fikiel 0.
Cukierki: Clyburn 17, Sanders 17, Lyubarska 4, Rzeźnik 4, Yurlagina 2, Cybulak 2, Pułtorak 2, Daniel 2, Kudłak 2, Dvorskaya 0.