wtorek, 30 kwietnia 2024

wielkanoc poza domemOd kilku lat rośnie zainteresowanie wiosennymi wielkanocnymi wyjazdami. Nie są one jeszcze tak popularne, jak te w okresie gwiazdkowo-noworocznym. Wzrost jest jednak bardzo widoczny.

 

 

 

– Najwyraźniej chcemy cieszyć się wolnym czasem z najbliższymi, bez gotowania, przygotowań i sprzątania. Właściciele obiektów noclegowych szybko zareagowali na ten trend, rozbudowując oferty i świąteczne pakiety atrakcji dla całych rodzin – mówi Agnieszka Rzeszutek, ekspertka Nocowanie.pl.

 

Gospodarze obiektów turystycznych oferują śniadania złożone z tradycyjnych potraw na bazie produktów od lokalnych dostawców, domowe ciasta, świąteczne dekoracje i koszyczki ze święconką w każdym pokoju. Goście mogą też liczyć na takie atrakcje jak: wyprawa ze święconką do starego drewnianego kościółka, warsztaty tworzenia pisanek i kraszanek, wycieczki konnymi zaprzęgami, ogniska z żurkiem, grzańcem i muzyką na żywo, a także gry terenowe z zającem w roli głównej.

 

Z kolei na osoby, które wolą spędzać czas mniej tradycyjnie czekają propozycje stref spa i wellness, sportowych aktywności i nowoczesna kuchnia.

 

W stosunku do zeszłego roku wydłużyła się też długość rezerwacji, z dwóch do trzech dni.

 

Najpopularniejsze kierunki wyjazdów w okresie wielkanocnym to: Karpacz, Kościelisko, Zakopane, Krynica Zdrój i Kraków, ale również Kołobrzeg i Gdańsk.

 

Średnia cena za osobę za noc utrzymuje się na poziomie z minionego sezonu zimowego i wynosi 111 złotych. Z kolei średnia wartość rezerwacji w czasie Wielkanocy wynosi 1226 złotych i wzrosła o ponad 300 złotych (ma to związek z wydłużeniem pobytów z dwóch do trzech dni).

 

Oczywiście ceny w popularniejszych kurortach i za specjalne pakiety mogą być znacznie wyższe. Pobyt w górskim pensjonacie obejmujący pełne świąteczne wyżywienie i wybrane dodatkowe atrakcje przez trzy dni to koszt nawet 800 złotych za osobę.

 

TTG

Nowiny na pasku