niedziela, 03 lipca 2022

TuskKrajowa Rada Radiofonii i Telewizji ponownie upomniała Telewizję Polską za przypominanie w „Wiadomościach” słów Donalda Tuska po niemiecku „für Deutschland”.

 

 

 

Troje członków rady programowej TVP – Krzysztof Luft, Iwona Śledzińska-Katarasińska i Janusz Daszczyński – złożyło do KRRiT skargę na wydanie „Wiadomości” TVP z 10 grudnia 2021 roku. W materiale dotyczącym Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ponownie pojawiła się wtedy wypowiedź Donalda Tuska „für Deutschland”. Jak podkreślili skarżący, wypowiedz była ponownie „wyrwana z kontekstu i bez związku z treścią materiału, w którym się znalazła – jedynie na hasło »Donald Tusk«”.

 

Tymczasem Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady podkreślił, że „w ocenie KRRiT zastosowanie tego zabiegu nie stanowiło bezstronnej informacji w rozumieniu art. 21 ustawy (…), do realizacji którego TVP SA jest zobowiązana”. Skierował do nadawcy skierował wystąpienie, w którym zwrócił uwagę na konieczność przestrzegania przepisów, które „zobowiązują publiczne media do rzetelnego ukazywania wydarzeń i zjawisk”.

 

Za wielokrotne wplatanie do materiałów słów „für Deutschland”, wypowiedzianych przez Donalda Tuska. TVP została już upomniana przez KRRiT w listopadzie 2021 roku.

 

 

Stowarzyszenie Polskich Mediow

 

 

 

 

 

 

Nowiny na pasku