niedziela, 03 lipca 2022

Dziennikarze konfaProblem fake newsów w światowym dziennikarstwie był głównym tematem Światowej Konferencji Dziennikarzy 2022.

 

 

 

Tegoroczna konferencja toczyła się wokół dwóch tematów: „Sprawdzanie faktów w dziennikarstwie i funkcjonowanie organizacji samoregulacji mediów” – pierwszego dnia i „Jak dziennikarstwo zmienia społeczeństwo” – drugiego dnia.

 

W związku z tym, że nowe platformy informacyjne pojawiają się każdego dnia, dziennikarze i organizacje medialne na całym świecie muszą podjąć wysiłki, aby wyeliminować fałszywe informacje. Chodzi tu o zastopowanie podważania zaufania do dziennikarstwa. Pokazanie, jak może ono wpływać pozytywnie na społeczeństwo, przywołując przykłady z przeszłości. Oraz informowanie o wysiłkach mediów prowadzących do poprawy sytuacji, w tym poprzez tworzenie niezależnych organizacji.

 

Dlatego organizatorzy Światowej Konferencji Dziennikarzy 2022>> zachęcają do nadsyłania artykułów do publikacji związanych z powyższą tematyką na adres mailowy: wjc2022@ioconvex.com.

 

 

Stowarzyszenie Polskich Mediow

 

 

 

 

 

Nowiny na pasku