niedziela, 03 lipca 2022

Ukraina 1Osoby uciekające z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym, nie muszą martwić się o formalności czy obawiać o legalność pobytu w Polsce – zapewnia resort spraw wewnętrznych i administracji.

 

 

 

 

„Wszystkie osoby uciekające z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym, nie muszą rejestrować się w punktach recepcyjnych ani martwić się o formalności. Wszystkie osoby uciekające z Ukrainy, szukające schronienia w Polsce, nie muszą obawiać się o legalność swojego pobytu” – zapewniło w komunikacie ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji.

 

MSWiA podkreśliło, że w najbliższych dniach nie trzeba też składać żadnych wniosków w Urzędzie ds. Cudzoziemców, urzędach wojewódzkich czy placówkach straży granicznej. Dotyczy to również obywateli Ukrainy, którzy są w Polsce, a ich dokumenty pobytowe utraciły ważność.

 

„Obywatele Ukrainy przebywający w Polsce nie muszą wyjeżdżać z kraju w przypadku utraty ważności dokumentów pobytowych. Oni także nie muszą obawiać się o legalność swojego dalszego pobytu” – poinformowało ministerstwo.

 

Wszystkie osoby uciekające z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym, które nie mają zapewnionego w Polsce miejsca pobytu – noclegu, mogą udać się do punktu recepcyjnego. „Otrzymają tam informacje na temat pobytu w Polsce, posiłek, podstawową opiekę medyczną, miejsce na odpoczynek oraz zostanie im wskazane tymczasowe zakwaterowanie” – zapewnił resort w komunikacie. „Wszyscy mają dostęp do bezpłatnej opieki medycznej i polskiej służby zdrowia” – dodano.

 

Aktualne informacje dla obywateli Ukrainy są dostępne tutaj>>

 

 

TTG dziennik turystyczny

 

 

 

 

Nowiny na pasku