poniedziałek, 20 września 2021

GPCRedaktor naczelny Gazety Polskiej Codziennie Tomasz Sakiewicz musi przeprosić Tomasz Lisa i Jacka Żakowskiego za zilustrowanie ich zdjęciem tekstu „Dziennikarze do lustracji” oraz wypłacić im po 20 tys. zł zadośćuczynienia.

 

 

Orzeczenie Sądu Apelacyjnego w Warszawie jest prawomocne. Podtrzymał on wyrok pierwszej instancji z września 2020 roku, uznając, że doszło do naruszenia dóbr osobistych. Sąd nakazał Tomaszowi Sakiewiczowi opublikowanie przeprosin na łamach papierowego wydania „Gazety Polskiej Codziennie” (jedne raz na pierwszej stronie wydania piątkowego) i na stronach internetowych (mają się ukazywać przez siedem dni). Nakazał również Sakiewiczowi i wydawcy „Gazety Polskiej Codziennie” spółce Forum wypłatę po 20 tys. zł Tomaszowi Lisowi i Jackowi Żakowskiemu.

 

Tomasz Sakiewicz w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową zapowiedział, że złoży skargę kasacyjną od decyzji sądu.

 

Sprawa zaczęła się w kwietniu 2017 roku, kiedy „Gazeta Polska Codziennie” swój okładkowy tekst „Dziennikarze do lustracji” zilustrowała zdjęciem Lisa i Żakowskiego. W tekście znalazł się apel Rady Mediów Narodowych do szefów mediów publicznych, aby nie zatrudniali byłych funkcjonariuszy, pracowników i współpracowników służb specjalnych PRL. Dziennikarze pozwali wtedy wydającą dziennik spółkę Forum i jej redaktora naczelnego Tomasza Sakiewicza.

 

Logo spm

 

 

 

 

Komentarze   

 
# BABCIA EWA 2021-04-21 15:45
BRAWO . ZARAZA ZAWSZE MUSI ODEJŚĆ W ODSTAWKĘ I BYĆ NISZCZONA W ZARODKU.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Nowiny na pasku