poniedziałek, 19 kwietnia 2021
t fronckiewicz4 stycznia 2013 r. o godz. 18:00 w Galerii Brzeskiego Centrum Kultury inaugurujemy nowy rok artystyczny. W jednej z ratuszowych sal wystawimy malarstwo i fotografię dwojga autorów. Poza sztuką łączy ich to, że pochodzą z Brzegu.

 

wystawa_niezgoda_kunicki

 

Karolina Niezgoda,

pseudonim art. GUT, ur. 4 stycznia 1988 roku w Brzegu, żyje i tworzy we Wrocławiu, gdzie ukończyła studia na kierunku Archeologia Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie zaangażowana w prace w Kole Naukowym Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego przy współpracy z ASP we Wrocławiu. Na co dzień zajmuje się malarstwem i sztuką użytkową.
W malarstwie posługuje się głównie farbami olejnymi na różnych płaszczyznach, głównie płytach oraz płótnie. Na poletku sztuki użytkowej działa poprzez tworzenie lamp w technice papier-mâché eksperymentując z formą i treścią.
Prace tworzące cykl PIĘKNE I BESTIE powstały na przestrzeni roku na skutek ważnych dla mnie - kobiety, wydarzeń, w których bezpośrednio brałam udział, a także przemyśleń, które połączyłam z tworami własnej wyobraźni w surrealistyczną całość. Oddają różnorodność trudów i zmagań, z którymi ścierają się kobiety, z kobiecego punktu widzenia. Cały cykl dopełniają prace fotograficzne autorstwa Mateusza Kunickiego, dotyczące kobiecych aktów, będące kwintesencją męskiego punktu widzenia. Jest to z pewnością nieoczywiste połączenie, jednak naszym zamiarem była prowokacja, skłaniająca odbiorcę do uruchomienia wyobraźni i zmuszenia do refleksji.
Inspiracje: Duży wpływ na efekt końcowy prac malarskich miało moje zamiłowanie do archeologii, głównie fascynacja mitologią Bliskiego Wschodu oraz znajomość starożytnych kultur basenu Morza Śródziemnego. Artystyczną inspiracją były dzieła Rembrandta, a także Zdzisława Beksińskiego. Jednak ponad wszystko starałam się skonkretyzować swój własny styl, dając jednocześnie upust własnej wyobraźni - informuje Karolina.
 
Mateusz Kunicki,

ur. 7 sierpnia 1986 r. we Wrocławiu, jednak mieszkał i kształcił się w Brzegu. Ukończył Tecnikum Budowlane o specjalizacji Renowacja Zabytków Architektury. Zamiłowanie do fotografii zaszczepił w nim ojciec, kiedy podarował mu swój aparat Zenit TTL. Ukończył Policealne Studium Reklamy "Promocja", specjalizacja Fotografia. Obecnie prowadzi własną agencję reklamowo - usługową ID Concept - Image Design, gdzie zajmuje się fotografią oraz projektowaniem graficznym.
Fotografia aktu, dopełniająca cykl wystawy "Piękne i Bestie", ma na celu ukazanie naturalności i realizmu kobiecego ciała z konkretnego, męskiego punktu widzenia. Czarno - białe zdjęcia nagich, mokrych kobiecych ciał, mają stanowić ostry kontrast dla surrealistycznych obrazów autorstwa Karoliny Niezgody.


Dodaj komentarz

fronckiewicz na pasku