niedziela, 05 grudnia 2021

ZT minigraphic 31ed 17.09.15Od 5. października trwa Żółty Tydzień, którego celem jest edukacja na temat WZW typu B oraz sposobów profilaktyki.

 

Wirus HBV jest do 100 razy bardziej zakaźny niż wirus HIV, a zakażeniu wirusem WZW typu B dotychczas uległo ponad 2 mld. osób na świecie. Wirus HBV jest przyczyną wirusowego zapalenia wątroby typu B. To drugi po tytoniu czynnik rakotwórczy, który może być przyczyną nawet 80 proc. przypadków raka wątrobowo – komórkowego.

Aby uświadomić Polakom zagrożenia związane z WZW i zachęcić do dyskusji o tym problemie, przygotowana została specjalna aplikacja „Nie daj się zrobić na żółto”: http://www.zoltytydzien.pl/nazolto/

 

Z okazji 31. edycji Żółtego Tygodnia organizatorzy akcji sprawdzili też, co znani i nieznani Polacy wiedzą o WZW typu B po 15 latach prowadzenia działań edukacyjnych na temat wirusa i jego profilaktyki. Jak się okazuje, wciąż wiele osób nie wie, czym jest WZW typu B i nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń, jakie wynikają z zakażenia się tym wirusem. Sondę można obejrzeć, klikając w dołączony link: https://youtu.be/3QeFB3F_uOU

 

Zachęcam do skorzystania z aplikacji, zapoznania się z materiałami prasowymi oraz wynikami sondy. Zapraszam również do odwiedzenia strony www.zoltytydzien.pl, na której znajduje się lista punktów szczepiennych, w których można skorzystać ze szczepienia ochronnego przeciwko WZW.

 

ZT minigraphic 31ed 17.09.15

zdrowie na pasku