środa, 15 maja 2024

internationaltekwondoW dniach 24-27 października 2013 r. w hiszpańskim Benidorm odbyły się 19 Mistrzostwa Świata Juniorów i 28 Mistrzostwa Świata Seniorów w Taekwon-do I.T.F. Wzięło w nich udział 1042 zawodników, w tym 623 seniorów i 419 juniorów z 55 krajów.

?W Kadrze Polski Juniorów znalazł się brzeżanin, zawodnik Klubu Centrum Taekwon-do I.T.F. Kacper Wodiany, trenujący na co dzień pod okiem mgr Zbigniewa Sempa VI dan w Zespole Szkół Ekonomicznych w Brzegu. Wysoka forma Kacpra w tym roku, medale w Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Europy zaowocowały powołaniem do Kadry Polski Juniorów na Mistrzostwa Świata.
W związku z tym całe wakacje i wrzesień poświęcone zostały na przygotowanie do zawodów najwyższej rangi, ostatnie szlify Kacper zdobył w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale w dniach 14-21.10.2013r., gdzie wraz z Kadrą mocno przygotowywał się do startu w MŚ. ?Trenerzy Kadry Polski zadecydowali, że Kacper będzie reprezentował nasz kraj w następujących konkurencjach: ?- walki indywidualne mężczyzn w kategorii do 75 kg, ?- układy indywidualne mężczyzn I dan, ?- walki drużynowe mężczyzn, ?- układy drużynowe mężczyzn, ?- drużynowe techniki specjalne, - drużynowe testy siły.

Kacper Wodiany podczas walki niebieski kask

Kacper Wodiany w niebieskim kasku

?Kacper w pierwszym dniu zawodów zaliczył fantastyczny występ, kolejno pokonał zawodników z Kanady, Nowej Zelandii, Argentyny oraz w finale utytułowanego Adama Foleya z Irlandii i zdobył złoty medal w konkurencji walk indywidualnych juniorów w kategorii wagowej do 75 kg zyskując tym samym tytuł Mistrza Świata w tej konkurencji.
W konkurencji indywidualnych układów mężczyzn niestety nie udało się dostać do strefy medalowej.
W kolejnych dniach Mistrzostw w konkurencjach drużynowych Kacper Wodiany razem z kolegami z drużyny narodowej juniorów zdobyli:
- złoty medal w konkurencji testów siły,
- złoty medal w konkurencji technik specjalnych
- srebrny medal w konkurencji walk
- brązowy medal w konkurencji układów.
Polska drużyna juniorów w której składzie był nasz zawodnik wygrała klasyfikacje generalną.? Serdecznie gratulujemy!
Wyniki Kacpra Wodianego na Mistrzostwach Świata w Benidorm to największy sukces sportowy w dorobku naszego Klubu. W łącznej klasyfikacji medalowej Polska uplasowała się na pierwszej pozycji (po raz czwarty w historii). Wynik osiągnięty na hiszpańskich matach należy uznać za wielki sukces polskiego Taekwon-Do ITF na Świecie.