poniedziałek, 06 maja 2024
andrzej_bartkiewicz.kolarzAndrzej Bartkiewicz (Wibatech Ziemia Brzeska) zdobył złoty i brązowy medal w mistrzostwach Polski na torze w Pruszkowie. 21-letni Andrzej zdobył mistrzostwo Polski w wyścigu na 4 km na dochodzenie. Brzeżanin uzyskał czas 4.32,275 i o 1,4 sek. wyprzedził na mecie drugiego kolarza Mateusza Nowaka (KTK Kalisz). Natomiast we konkurencji scratchu wywalczył brąz.

andrzej_bartkiewicz.kolarz

Siódme miejsce na tym dystansie zajął inny kolarz Wibatechu -Szymon Godras. Czwarte miejsca zajęły drużyny Wibatechu w sprincie (Godras, Marcin Wolski i Wiktor Mrozek) oraz w wyścigu na 4 km na dochodzenie (A. Bartkiewicz, Wolski, Leszek Pluciński i Dorian Bartkiewicz). Wolski dobrze spisał się też w wyścigu punktowym, gdzie zajął czwarte miejsce. Ten wyścig wygrał były kolarz brzeskiego klubu - Adrian Tekliński (Stal Grudziądz).

Informację opracowano na podstawie wydania internetowego NTO - autor Marcin Sagan. Foto: Sławomir Jakubowski.