niedziela, 05 maja 2024
polska_-_slowenia_2-1_2Przy pięknej i słonecznej pogodzie na Stadionie Miejskim w Brzegu rozegrano dzisiaj towarzyski międzypaństwowy mecz w piłce nożnej, pomiędzy reprezentacjami Polski i Słowenii w kategorii U-18. Po raz drugi brzeski stadion okazał się szczęśliwy dla Polaków (w listopadzie 2011 r. nasi piłkarze w kategorii U-20 pokonali Niemców 1-0).

Na trybunach pojawiły się sławy polskiego futbolu: Andrzej Szarmach (potrójny uczestnik MŚ - 1974, 1978 i 1982, w tym dwukrotny srebrny medalista na MŚ w 1974 i 1982 r., 61 razy  w reprezentacji Polski, dla której zdobył 32 gole) oraz Stefan Majewski (srebrny medalista MŚ w 1982 r., w reprezentacji Polski rozegrał 40 meczów, zdobywając dla niej 4 bramki, b. trener reprezentacji Polski, a obecnie trener reprezentacji Polski w kategorii U-21).  Na trybunach obecny był również prezes OZPN w Opolu Marek Procyszyn - wszyscy na zdjęciu w loży honorowej z p. burmistrzem Wojciechem Huczyńskim na czele).

Jak powiedział Stefan Majewski mecz stał na dobrym poziomie. Obie jedenastki miały kilka stuprocentowych sytuacji do podwyższenia wyniku. Do przerwy prowadzili goście, dla których bramkę z bliskiej odległości zdobył głową w 35 minucie Domen Crwinow. Po przerwie Polacy ruszyli do ataku, ale wyrównującą bramkę zdobyli dopiero 77 minucie meczu po sprytnym strzale po ziemi w lewy róg przez Dariusza Formellę (Arka Gdynia). Na dwie minuty przed zakończeniem normalnego czasu gry w zamieszaniu podbramkowym na 2-1 dla Polski podwyższył Vincent Rabiega (Hertha Berlin).

Mecz poprzedziło piękne wystąpienie chirliderek z BCK (na zdjęciu nr 2). W rozegranym dwa dni wcześniej meczu w Opolu pomiędzy tymi reprezentacjami padł wynik remisowy 1-1.