środa, 01 maja 2024
natalia23W dniach od 29 czerwca do 3 lipca w Centrum Sportu Bronowianka w Krakowie trwała Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kategorii kadetów (kategoria do 15 lat) w tenisie stołowym. Gwiazdą tych mistrzostw była brzeżanka Natalia Bajor (trenująca w KU AZS UE Wrocław), która wywalczyła aż 3 złote medale i 1 srebrny.

W gronie 98 kadetek i kadetów Natalia wygrała klasyfikację medalową i walnie przyczyniła się tez do wygrania klasyfikacji województw przez Województwo Dolnośląskie oraz klasyfikacji klubowej przez jej klub KU AZS UE Wrocław. Złote medale nasza pingpongistka zdobyła w najbardziej prestiżowej  - grze pojedynczej, pokonując w finale 4-3 (8, -6, 8, 6, -10, -7, 3) Zuzannę Woźniak z LUKS Warmia Lidzbark Warmiński, w grze drużynowej (N. Bajor, Paulina Knyszewska i Marta Chrabąszcz), w której to akademiczki pokonały w finale 3-0 drużynę KTS Sygnał Lublin oraz w grze podwójnej, wspólnie z koleżanką klubową M. Chrabąszcz pokonały w finale 3-2 parę Katarzyna Galus (LUKS Skrzyszów)/Karolina Lalak (KTS Sygnał Lublin). Ostatni krążek brzeżanki, to srebro w grze mieszanej, wspólnie z Patrykiem Zatówką (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki), po przegranej w finale 1-3 z parą Paulina Knyszewska/Szymon Burek (MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie. Ogółem w ciągu 5 dni Natalia wystąpiła we wszystkich 4. konkurencjach, a jej bilans przedstawia się następująco: 20 pojedynków wygranych i 2 gry przegrane (bilans setów 67-18).

oom
Natalia Bajor na podium

Już od 5 lipca Natalia, M. Chrabąszcz, P. Knyszewska i Z. Woźniak biorą udział w zgrupowaniu kadry Polski kadetek w Brzegu Dolnym, przygotowując się do Mistrzostw Europy Juniorów i Kadetów, które odbędą się w dniach 13-22 lipca w Schwechat k. Wiednia.