wtorek, 30 kwietnia 2024
pileczka_w_dloniBardzo dobre występy zanotowało dwoje brzeżan na II Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym juniorek i juniorów (kategoria do 18 lat) w tenisie stołowym. Turniej został rozegrany w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Drzonkowie k. Zielonej Góry w dniach 3-4 grudnia.

Świetny występ zanotowała tam 14-letnia brzeżanka Natalia Bajor /na zdjęciu/, która zajęła 3 miejsce w gronie 40. najlepszych zawodniczek w kraju (KU AZS UE Wrocław). Natalia była rozstawiona na tym turnieju z numerem 5 (na podstawie wyników I OTK). Dobrze zaprezentował się na II OTK drugi brzeżanin 16-letni Michał Galas (UKS Dwunastka Betard Wrocław) - /na zdjęciu/, który uplasował się w gronie 40. najlepszych w kraju na miejscach w przedziale 14-15. Michał również poprawił swoją pozycję, gdyż na I OTK był 19. Oto wyniki naszych tenisistów stołowych:

Natalia Bajor (rozstawiona z numerem 2 w grupie B: (sobota)

n.bajor_w_akcji

N. Bajor (nr 5) - Sylwia Pawlak (nr 17) - 16 lat - KTS Sygnał Lublin  3-1 (8, -13, 8,  6)
N. Bajor  - Marta Krajewska (11) -16 lat - GKTS Gdańsk - 3-1 (-6, 9, 8, 7)
N. Bajor -  Marta Lis (16) - 16 lat - LUKS Warmia Lidzbark Warmiński  3-0 (6, 7, 6)
N. Bajor - Natalia Michorczyk (2) - 17 lat - MKSTS Polkowice 3-2 (-10, 4, -2, 4, 5).
Pierwsze miejsce w grupie i awans do turnieju głównego z udziałem 16. zawodniczek.

Niedziela
- 1/8 finału: N. Bajor - Joanna Kiedrowska (4) - 15 lat - GKTS Gdańsk  4-1 (10, 8, 6, -9, 4). W turnieju głównym gra się do czterech wygranych setów.
- 1/4 finału: N. Bajor - Agnieszka Kaczmarek (13) - 16 lat - MRKS Gdańsk  4-1 (-8, 7, 9, 5, 6).
- 1/2 finału: N. Bajor - Ada Jończyk (10) - 16 lat - KU AZS UE Wrocław  3-4 (-9, 6 -8, 8, -5, 4, -3).

Ada, to starsza koleżanka klubowa Natalii. Obie zawodniczki stoczyły dotychczas wiele pasjonujących i wyrównanych pojedynków. Tym razem nieznacznie lepsza była rywalka. Natalia w ostateczności zajęła bardzo dobre 3 miejsce z dorobkiem 198 punktów (łącznie za wygrane mecze w grupie i miejsce w półfinale). II OTK wygrała 17-letnia Katarzyna Nowocin (3) - KS Spójnia Warszawa, która w finale pokonała 4-2 A. Jonczyk. Po 2. OTK-ach brzeżanka zajmuje wysokie 3 miejsce, mając 374 punkty. Prowadzi K. Nowocin 436 punktów, przed Pauliną Nowacką 432 punkty.

Michał Galas (rozstawiony z numerem 5 w grupie A) - sobota:

michalgalas

M. Galas (19) - Radosław Bortnowski (8) - 17 lat - GKS Gorzovia Gorzów 3-2 (-11, 8, 7, -7, 9)
M. Galas - Adrian Więcek (9) - 16 lat - MLKS Ostródzianka Ostróda 1-3 (-5, 8, -8, -5)
M. Galas - Paweł Rozwadowski (13) - 16 lat - LUKS Trefl Zamość  3-2 (4, -15, -8, 3, 9)
M. Galas - Konrad Kulpa (1) - 17 lat - KST Elektryk Toruń  0-3 (-1, -6, -3).
Kulpa to zwycięzca I i  II OTK. 3 miejsce w grupie Michała i awans do turnieju głównego w niedzielę.

1/8 finału:

M. Galas - Wojciech Roj (12) - 17 lat - BISTS Bielsko - Biała  0-4 (-6, -2, -11, -5) i walka o miejsce  w przedziale 9-12.

O miejsce 9-12: M. Galas - Adrian Dugiel (21) - 14 lat - MLKS Śnieżnik Stronie Sląskie  1-4 (-9, 11, -7, -5, -3). Adrian, to niewygodny przeciwnik, grający stylem defensywnym, a trenujący w Ośrodku tenisa stołowego w Gdańsku. Michał ostatecznie uplasował się na miejscach w przedziale 14-15 z dorobkiem 144 punkty. Turniej wygrał Konrad Kulpa, który w finale pokonał  4-2 16-letniego Michała Bańkosza z GLKS Nadarzyn. Po 2. OTK-ach brzeżanin zajmuje 12 miejsce, mając na koncie 276 punktów. W kategorii juniorów prowadzi K. Kulpa z kompletem 476 punktów, przed M. Bańkoszem 434 punkty i Antonim Witkowskim (17 lat) 394 punkty.