sobota, 18 maja 2024
pileczka_w_dloniPoczątek listopada był bardzo udany dla brzeżan. Najlepiej zaznaczyła swoje występy 14-letnia Natalia Bajor - uczennica PG nr 3, która startowała z powodzeniem w Pro Tour w Bratysławie, a w minioną sobotę zdobyła pierwsze punkty w ekstraklasie kobiet.

Nasza eksportowa tenisistka stołowa w meczu o mistrzostwo ekstraklasy pomiędzy GKS Gorzovia Gorzów, a KU AZS UE Wrocław walnie przyczyniła się do zwycięstwa 3-2 akademiczek Wrocławia. Natalia przy stanie meczu 2-2 pewnie pokonała 3-2 (11-5, 11-9, 11-6) 17-letnią Aleksandrę Leśnicką. W dniach 15-21 grudnia brzeżanka weźmie udział w Kinkufelegyhaza na Węgrzech w programie Eurokids z udziałem najwybitniejszych talentów z Europy. Natomiast w dniach 27-29 stycznia wystartuje w TOP - 10 W Buzau (Rumunia), z udziałem 10. najlepszych kadetek w Europie. W najnowszym rankingu ETTU (Europejska Federacja Tenisa Stołowego) nasza zawodniczka plasuje się na 9. miejscu w Europie w kategorii U-15, a od nowego roku będzie przewodzić na liście europejskiej w swojej kategorii, już wtedy U-15.

Dobrze sobie radzi w rozgrywkach II ligi mężczyzn 16-letni Michał Galas, który jest czołowym zawodnikiem UKS DWUNASTKA BETARD Wrocław. Michał ma skuteczność zwycięstw na poziomie 62,5 %, a jego drużyna zajmuje 9 miejsce po 9. kolejkach (na 12 drużyn).

11 listopada w Praszce odbył się Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego, z okazji Święta Niepodległości. W kategorii do 20 lat wystartował tam brzeżanin 16-letni Patryk Bajor, który od roku już nie trenuje profesjonalnie (jest piłkarzem Stali Brzeg w kategorii U-17), ale nauka i rutyna pozostała. Patryk zajął 2 miejsce w turnieju w gronie 25 zawodników (w finale przegrał 2-3 z 18-letnim Łukaszem Bernackim z pobliskich Pisarzowic - zawodnikiem IV-ligowej LZS Victorii Chróścice).