niedziela, 19 maja 2024
rakietkaW dniach 4-6 listopada w Bratysławie został rozegrany Pro Tour w kategorii kadetek (do 15 l.) pn. Słovak Cadet Open. W turnieju tym (który służył m.in. do zdobywania punktów rankingowych w Europie i na listach światowych w tenisie stołowym) wystartowała 14-letnia brzeżanka Natalia Bajor (uczennica PG nr 3), która reprezentowała barwy Polski.

W stolicy Słowacji wystartowało ogółem 148 tenisistów i tenisistek z 21 krajów Europy, w tym Tajwanu (Polskę reprezentowało 3 kadetów i 6 kadetek). W tym turnieju nie zabrakło praktycznie nikogo z europejskiej czołówki, którzy od stycznia 2012 będą otwierać ranking europejski (była też reprezentantka Izraela 15-letnia Nicole Trosman, która obecnie jest tenisistką nr 1 w Europie, ale od stycznia przechodzi już do juniorek).
Natalia wystąpiła w trzech konkurencjach: grze indywidualnej, podwójnej i drużynowej. Najlepiej brzeżanka wypadła w grze podwójnej, gdzie wspólnie z koleżanką klubową (z KU AZS UE Wrocław) Martą Chrabąszcz uplasowała się na miejscach w przedziale 5-8 (na 38 par). W grze singlowej nasza zawodniczka zajęła miejsce w przedziale 9-16 (na 76 zawodniczek), a w drużynowej (wspólnie z Zuzanną Wożniak - LUKS Warmia Lidzbark Warmiński i Zuzanną Błażejewicz z LUKS Chełmno) zostały sklasyfikowane na miejscach w przedziale 12-13 (na 29 drużyn).

Oto wyniki Natalii

Gra singlowa
Grupa C

N. Bajor - Hong Loan Lethi (Włochy) - 3-2
N. Bajor - Dragana Vignjevic (Serbia) - 3-0
N. Bajor - Katarina  Belopotocanova (Słowacja) - 3-0 i pierwsze miejsce w grupie.

Turniej główny:

1/32 finału - wolny los
1/16 finału - N.Bajor - Nathalie Marchetti (Belgia) - 3-2
1/8 finału - N.Bajor - Adina Diaconu (Rumunia) 0-3. Ostatecznie Natalia została sklasyfikowana na miejscach w przedziale 9-16.

Gra deblowa

1/32 finału - N. Bajor/M. Chrabąszcz - wolny los
1/16 finału - N. Bajor/M. Chrabąszcz - Tatina Kukulkova/K. Belpotocnova (Słowacja) - 3-0
1/8 finału - N. Bajor/M. Chrabąszcz - N. Marchetti/Lauranne Hackemack (Belgia) - 3-2
1/4 finału (gra o półfinał) - N. Bajor/M. Chrabąszcz - Ivana Vejnovic/Tamara  Agoston (Serbia) - 0-3. I ostatecznie miejsce w przedziale 5-8.

Gra drużynowa:

Grupa G

Polska A - Słowacja B - 3-0 (Bajor 1,5, Woźniak 1,5)
Polska A - Niemcy B - 2-3 (Bajor 2)
Polska A - Rumunia B - 1-3 (Wożniak 1). Awans do turnieju w walce o miejsca 10-29.

I runda: Polska A - wolny los
II runda: Polska A - Austria A - 2-0 (Bajor i Woźniak po 1)
III runda: Polska A - Ukraina A - 2-0 (Bajor i Woźniak po 1)
IV runda: Polska A - Serbia A - 0-2. Ostatecznie miejsce Polski A w przedziale 12-13.

Należy podkreślić, że brzeżanka była najlepszą polską zawodniczką - plasując się w grze singlowej na miejscach w przedziale 9-16. Pozostałe Polki nie weszły do turnieju głównego;  trzy zajęły miejsca w przedziale 41-44, a pozostałe dwie uplasowały się na miejscach w przedziale 49-56 oraz w przedziale miejsc 57-72.