wtorek, 30 kwietnia 2024
btp_stalW dniach 11-15 lipca br. pod Barceloną rozegrano jeden z największych turniejów piłkarskich w Europie pn. Copa Catalunya. W rozgrywkach w różnych kategoriach wiekowych wystartowało aż 107 zespołów piłkarskich z 30 krajów Europy, USA oraz Kanady.

Zgłoszenia do tego turnieju należało dokonać do grudnia 2010 roku. W zawodach wzięli udział młodzi piłkarze BTP Stal Brzeg (kategorie U-15 i U11). Jednym z twórców tego wyjazdu był p. Mariusz Grochowski, przewodniczący Rady Miasta Brzeg, a przejazd zabezpieczyła nieodpłatnie firma LKJ Bud., który w jedną stronę trwał aż 2 dni.
Bardzo dobrze się spisali brzescy trampkarze w kategorii U-15, którzy wygrali cały turniej w swojej kategorii. W drodze do zwycięstwa młodzi brzeżanie najpierw rozegrali 4. mecze w grupie B. I już na samym początku, niestety, ulegliśmy 1-2 francuskiemu zespołowi FC Castres. Ale już pozostałe trzy mecze były tylko formalnością. Kolejno pokonali 6-0 szwedzki zespół Furulunds IK, włoski team GS Croce Verde w stosunku 3-0 i na końcu wygrali 6-0 z włoskim zespołem Grevigiana.
W grupie BTS Stal zajęła 2. miejsce (z dorobkiem 9 punktów i bilansem bramkowym 16-2) i awansowała do półfinału. W walce o finał brzeżanie pokonali 1-0 francuski RFC Toulon (zwycięzca grupy A), a "złotą bramkę" zdobył w II połowie Michał Grochowski.

barca_1

W finale stalowcy znowu się spotkali ze zwycięzcą grupy B - FC Casters, z którym to zespołem przegrali w grupie 1-2. Na początku tego spotkania źle się układało dla naszych piłkarzy, gdyż już do przerwy przegrywaliśmy 0-2. Po przerwie nastąpił zryw brzeżan i już na początku II połowy Bartosz Kulczycki zdobył kontaktową bramkę, a niedługo po tym Patryk Doliński wyrównał stan meczu. W regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 2-2 i sędzia zarządził rzuty karne. I w tej konfrontacji lepsi byli brzeżanie strzelając o jedną bramkę więcej. Gratulacjom nie było końca, gdy nasi młodzi futboliści wygrali Copa Catalunya!
Skład piłkarzy w kategorii U-15: Bodnik, Jabłoński, Kowalski, Culic, Kulczycki, Grochowski, Janeczek, Salak, Rawski, Doszna, Strzelczyk, Adamczyk, Foryś, Szafrański, Dobrowolski, Świechowski, Doliński. Trener: Bartosz Kowalski.

Młodsi piłkarze w kategorii wiekowej U-11 rozegrali w Copa Catalunya 6. meczów z drużynami z Polski, Włoch i Szwajcarii i zajęli 4. miejsce w grupie z bilansem 3. zwycięstw, 1. remisu i 2. porażek (bilans bramkowy 18-14).