czwartek, 02 maja 2024
odra-logoKoszykarki Odry w przyszłym sezonie nadal będą występować w najwyższej klasie rozgrywkowej. W ostatnim meczu brzeżanki pewnie pokonały w Poznaniu INEĘ w wymiarze 76-66 (23-9, 22-20, 14-10, 17-27).

azs_poznanOdra przez trzy kwarty dominowała na parkiecie, przy ul. Tarnowskiej i przed ostatnią odsłoną prowadziła wysoko 59-39. Trochę adrenaliny było w ostatniej kwarcie, którą przegraliśmy 17-27, ale wcześniejsza zaliczka dała nam upragnione zwycięstwo. Tym samym podopieczne trenera Wadima Czeczuro, po heroicznych bojach (6 zwycięstw na osiem spotkań w play-out)  zapewniły sobie utrzymanie się w ekstraklasie.
Do I ligi spadają ŁKS Siemens AGD Łódź i Utex ROW Rybnik. Prawdopodobnie w sezonie 2011/2012 ekstraklasa będzie powiększona do 16 zespołów i spadkowicze będą w tym wypadku miały pierwszeństwo w wykupieniu "dzikiej karty", ale to niemały wydatek. Jednak to już nie nasze zmartwienie.
x.stewart_w_akcjiZnowu bardzo dobrze zagrała Xenia Stewart, zaliczając kolejne double-double (12 zbiórek i 24 punkty) - na zdjęciu. Pozostałe punkty  dla nas zdobyły: Aysha Jones 16 (1x3), Ewelina Buszta 12, Marta Żyłczyńska 9, Magdalena Gawrońska 9 (1x3), Justyna Daniel i Natalia Tajerle po 3. Tym razem brzeżanki zagrały w "siódemkę".
Sędziowali: Dariusz Szczerba i Bartłomiej Wojdak. Komisarz zawodów: Stanisław Kucicki.
Końcowa tabela strefy play - out :
1. Widzew Łódź                       31   42
2. INEA AZS Poznań                32   42
3. Odra Brzeg                         32   41
4. Utex ROW Rybnik                32   40
5. ŁKS Siemens AGD Łódź       31    37

Nie doszło do derby Łodzi, ponieważ drużyny złożyły wniosek do władz PLKK, aby nie rozgrywać tego meczu, ponieważ ten mecz już nie miał żadnego znaczenia dla układu tabeli.

Portal Miejski brzeg.com.pl składa koszykarkom, trenerom i działaczom Odry serdeczne gratulacje i podziękowania! Do zobaczenia w jesieni.