czwartek, 02 maja 2024
odra-logoW meczu rozegranym w dniu 13 kwietnia br. koszykarki pewnie pokonały na własnym parkiecie (nie walczącą już o nic) drużynę Widzew Łódź 73-50 (14-11, 14-14, 21-16, 24-9). Brzeżanki zagrały rewelacyjnie w II połowie, którą wygrały wysoko w stosunku 45-25 i ta część zadecydowała o sukcesie.

widzew_logoW innym meczu play-out Utex Row Rybnik przegrał u siebie 75-82 z  INEĄ AZS Poznań. Swoją szansę na wygranie meczu rybniczanki straciły w IV kwarcie, którą przegrały wymiarze 13-26. AZS też miał nóż na gardle w razie porażki, ale w tym wypadku walczył też dla Odry.
Nasze koszykarki mają do rozegrania ostatni mecz w sobotę w Poznaniu z AZS-em i aby uchronić się od spadku muszą ten mecz wygrać, tym bardziej, że dla poznanianek będzie to mecz o "pietruszkę". ROW Rybnik już zakończył rozgrywki i w wypadku naszej porażki będzie miał tyle samo punktów, ale ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań i wyprzedzi nas na finiszu. Za 3 dni wszystko będzie wiadomo. Do I ligi spadł już ŁKS Łódź.
xenia_stewartProtokół z meczu: Odra Brzeg - Widzew Łódź 73-50. Skład Odry: Xenia Stewart 20 (na zdjęciu), Aysha Jones 17 (3x3), Magdalena Gawrońska 12 (2x3), Marta Żyłczyńska 10 (1x3), Justyna Daniel 10 (1x3), Ewelina Buszta 4,  Natalia Tajerle, Żaneta Kędra, Jagoda Oses. Trener: Wadim Czeczuro. Sędziowali: Paweł Białas i Wojciech Imiołek. Komisarz: Zbigniew Błażkowski.