piątek, 03 maja 2024
rakietki_2W dniach 26-27 marca w Jastrzębiu Zdroju rozegrano III Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny juniorów (kategoria do 18 lat) w tenisie stołowym. W turnieju wystąpiło 40 najlepszych juniorek i 40 najlepszych juniorów w kraju.

W kategorii juniorek na podstawie listy rankingowej (14 miejsce) wystąpiła 14-letnia brzeżanka, uczennica PG 3 - trenująca w KU AZS UE Wrocław. Oto wyniki Natalii:
Grupa B - I kategoria (20 najlepszych zawodniczek) - sobota:
N. Bajor - Marta Krajewska - 10 miejsce w rankingu - 16 lat (GKTS Gdańsk) 2-3 (8,-8,-14,8,-5).
N. Bajor - Katarzyna Ślifirczyk - 2 miejsce -  18 lat (MKS Jedynka Łódź) 2-3 (-2,10,9,-9,-5).
N. Bajor - Sandra Wabik - 8 miejsce - 16 lat (GLKS Nadarzyn) 0-3 (-7,-6,-6).
N. Bajor - Martyna Dziadkowiec - 17 miejsce - 16 lat (LUKS Chełmno) 3-0 (8,9,9).
Brzeżanka dzięki "małej tabelce" zakwalifikowała się z 3-go miejsca do turnieju głównego (z udziałem 16 tenisistek).
Faza pucharowa - niedziela:
mecz  o wejście do 1/4 finału (gra do 4 wygranych setów):
N. Bajor - Kinga Jabłońska - 7 miejsce - 17 lat (KS Bronowianka Kraków) 0-4 (-10,-8,-8,-6).
O miejsce w przedziale 9-12:
N. Bajor - Alicja Leśniak - 18 miejsce - 18 lat (KS Spójnia Warszawa) 1-4 (-6,-9,7,-9,11). Ostatecznie brzeżanka uplasowała się na miejscach w przedziale      13-16 i wypełniła swoje zadanie, czyli potwierdziła miejsce w rankingu (14). Turniej wygrała Sandra Wabik, która w finale pokonała 4-2 (2,-9,3,-7,8,5) Agnieszkę Kaczmarek- nr 3 (MRKS Gdańsk).

blizniacy_p.p.kuzminscyBardzo dobrze spisali się dwaj młodzi tenisiści UGKS Odry Brzeg bliźniacy Piotr i Paweł Kuźmińscy, którzy uczestniczyli w dniach 26-27 marca w turnieju o Puchar Przeglądu Sportowego i Polskiego Związku w Gdańsku. W turnieju tym brało udział po 48 żaczek i 48 żaków (wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich - po troje najlepszych z 16 województw). Turniej ten uznawany jest za nieoficjalne mistrzostwa Polski (w tej kategorii wiekowej - do 11 lat - nie rozgrywa się oficjalnych MP). Przypomnijmy, że w 2008 roku turniej PS i PZTS w Gdańsku gładko wygrała inna brzeżanka Natalia Bajor. Oto wyniki młodych tenisistów brzeskich:
Grupa B - sobota:
Paweł Kuźmiński - 18 miejsce w rankingu - Mateusz Baranowski  - 2 miejsce w rankingu (MKS Lewart Lubartów) 0-3 (-5,-3,7).
Paweł - Jakub Werner - 12 (UKTS Lubsko) 3-2 (-6,-10,7,4,11).
Paweł - Marcin Olszewski - 26-27(MKS EMDEK Bydgoszcz 3-1 (-3,12,5,11).
Paweł - Łukasz Madej - 34 (PUKS Arka Łętownia) 1-3 (-9,4,-8,-4).
Paweł - Wojciech Hałas - 41 (MLKS Łobzonka Wyrzysk) 3-1 (-12,8,8,6). Paweł zajął 2 miejsce w grupie i zakwalifikował się do turnieju głównego (16. najlepszych).
O wejście do 1/4 finału:
Paweł - Marcin Gewert - 38-39 (TTS Trzemeszno) 1-3. Paweł uplasował się ostatecznie na miejscach w przedziale 9-16.

Grupa H - sobota:

Piotr Kuźmiński - 9 miejsce w rankingu - Kacper Zając 5-6 w rankingu  (ZKS Drzonków)  3-0 (8,3,5).
Piotr - Marcin Kędyś - 23 (UKS Sudovia Sudziałowo) 3-2 (-10,-6,7,7,9).
Piotr - Radosław Morek - 28 (OSKiR Podwawelski Kraków 3-0 (7,6,8).
Piotr - Michał Staniszewski - 36-37 (UKS Kosynier Subowidz) 3-1 (6,-4,3,5).
Piotr - Kasper Gutowski - 48 (SSCK Hals Warszawa)  3-0 (7,8,5). Piotrek zajął 1 miejsce w grupie i zakwalifikował się do turnieju głównego (16-stka najlepszych).
Niedziela:
Piotr - Damian Kukliński - 40 (MUKS Jedynka Pszów) 3-2.
O wejście do 1/2 finału:
Piotr - Samuel Kulczycki - 1 (GKS Gorzovia Gorzów Wlkp.) 0-3. Samuel, to późniejszy zwycięzca (w finale 3-0 z  Maciejem Kołodziejczykiem nr 3 (KU AZS UE Wrocław). Piotrek Kuźmiński został ostatecznie sklasyfikowany na miejscach w przedziale 5-8.

Dobrze wypadli młodzi brzescy tenisiści na rozegranych 22 marca w Chróścicach indywidualnych Mistrzostwach Województwa Szkół Podstawowych w tenisie stołowym. Oto wyniki:

Dziewczęta:
Karolina Pastuszczak - ZS nr 1 z O.S - 7 miejsce.
Dominika Warzycha - PSP nr 1 - 9-16 miejsce.

Chłopcy:
Patryk Pastuszczak - ZS nr 1 z O.S - 4 miejsce.
Jędrzej Miarecki - ZS nr 1 z O.S - 6 miejsce.
Piotr Kużmiński - PSP nr 3 - 7 miejsce.

Zakończyły się rozgrywki w III i IV lidze seniorów. W ostatnim meczu III ligi seniorów tenisiści UGKS Odry wygrali u siebie 8-5 z UKS Dalachów (dotychczasowy wicelider) i rzutem na taśmę wywalczyli wicemistrzostwo. Rezerwy Odry natomiast przegrały w meczu o mistrzostwo IV ligi 3-8 w Niemodlinie z wiceliderem Sokołem i uplasowały się na 4. miejscu w tabeli. Trwają jeszcze rozgrywki V ligi seniorów, gdzie występuje UGKS Odra III (żacy i młodzicy). W ostatnim meczu młodzi tenisiści przegrali 1-8 w Oleśnie z OKS-em (6. miejsce). Do zakończenia rozgrywek pozostało 3 kolejki. W piątek 1 kwietnia brzeżanie zmierzą się w Brzegu z LZS Polonią II Smardy (przedostatnie miejsce) i mają szansę na wywalczenie pierwszych punktów.