czwartek, 02 maja 2024
odra-logoBardzo miłą niespodziankę sprawiły w Łodzi koszykarki Odry, pewnie wygrywając z Widzewem 67-55 (13-11, 22-16, 9-23, 23-5). Od początku meczu aż do przerwy ton grze nadawały brzeżanki, schodząc po I połowie do szatni z prowadzeniem 35-27.

widzew_logoZaczęliśmy się trochę denerwować, gdy w III kwarcie coś się zacięło i Odra wysoko przegrała tę odsłonę w stosunku 23-9 i łodzianki objęły prowadzenie 50-44. Ale nasze koszykarki po chwili załamania w ostatniej kwarcie zmiażdżyły gospodynie i wygrały partię wysoko 23-5.
a.jonesTym razem bohaterką spotkania była świetnie dysponowana w tym dniu Ashya Jones (na zdjęciu), która rzuciła 25 punktów, w tym 4 "trójki". A w ogóle podopieczne Wadima Czeczuro ostatnio dobrze rzucają zza linii 6,25 m i tak było w Łodzi, gdzie w sumie 8 razy zdobywaliśmy kosze za 3 punkty.
Odra grała w składzie: Aysha Jones 25 (4x3), Ewelina Buszta 15 (2x3), Marta Żyłczyńska 9 (1x3), Xenia Stewart 7 (1x3), Justyna Daniel 6, Monique Alexander 3, Magdalena Gawrońska 2, Natalia Tajerle. Trener: Wadim Czeczuro. Sędziowali: Tomasz Trojanowski i Tomasz Tomaszewski. Komisarz zawodów: Jarosław Czeropski.
Jutro w fazie play-out INEA AZS Poznań gra u siebie z Utex-em Row Rybnik. Odra natomiast następny mecz gra w Brzegu w środę 30 marca o godzinie 18:00 z INEĄ AZS Poznań, a w drugim meczu w tym samym dniu dojdzie do derby Łodzi (ŁKS-Widzew).
Aktualna tabela naszej grupy:
1. Widzew     - 27 meczów - 38 punktów
2. INEA AZS  - 26              - 34
3. Utex Row  - 27              - 32
4. Odra         - 27              - 32
5. ŁKS          - 27              - 30.
Dwie ostatnie drużyny spadają do I ligi.

orlik_logoDobrze zaprezentowali się w tej kolejce nasi szczypiorniści, którzy przywożą cenny punkt z Kalisza, gdzie zremisowali z miejscowym Szczypiornem (5. miejsce) 24-24 (14-13). W innych meczach II ligi naszej grupy padły wyniki:
Żagiew Dzierżoniów - OSiR Komprachcice 33-28
Sparta Oborniki Wlkp. - Olimp Grodków 26-34.
Z pozostałych meczów nie napłynęły wyniki.
Po 22. meczach Orlik zajmuje 11 miejsce z dorobkiem 13 punktów (bilans bramkowy 515:548) i nad strefą spadkową ma 4 punkty przewagi. Następny mecz brzeżanie rozegrają w Brzegu w sobotę 2 kwietnia w Brzegu z Krokusem Bystrzyca Kłodzka i będzie to bardzo ważny mecz. Podopieczni Pawła Pietraszka mają właśnie 4 punkty przewagi nad tym rywalem, który zajmuje przedostatnie miejsce i jest zagrożony spadkiem. Ten mecz musimy wygrać.