sobota, 04 maja 2024
odra-logoKoszykarkom Odry nie udało się jednak wygrać z sąsiadem w tabeli. INEA AZS  Poznań na własnym parkiecie okazała się zespołem lepszym i wygrała 69-60 (18-15, 14-9, 19-18, 18-18) w meczu Ford Germaz Ekstraklasy koszykówki kobiet.

m.alexanderazs_poznanBrzeżanki dobrze zaczęły, obejmując prowadzenie 2-0 po celnym rzucie Monique Alexander (na zdjęciu), a w pewnym momencie prowadziły nawet 11-2. To było jednak wszystko na co było stać brzeskie koszykarki. Z biegiem czasu poznanianki zaczęły grać co raz lepiej i na przerwę schodziły z przewagą 8 punktów, wygrywając 32-24. Druga połowa była wyrównana, ale Odry nie stać było na dogonienie gospodyń, choć w końcówce meczu doszły rywalki na 60-64. Drugie z kolei double-double dla Odry zaliczyła tym razem Monique Alexander, notując 12 punktów i 13 zbiórek.

Skład Odry: Xenia Stewart 13 (1x3), Marta Żyłczyńska 13 (1x3), Monique Alexander 12, Justyna Daniel 8 (1x3), Aysha Jones 6, Ilona Mądra 4, Magdalena Gawrońska 3, Ewelina Buszta 1. Trener: Wadim Czeczuro. Sędziowali: Mariusz Adameczek i Adrian Lis. Komisarz: Stanisław Kucicki.
Po tym meczu Odra obsunęła się na przedostatnie miejsce w tabeli, ponieważ dzisiaj w Rybniku niespodziewanie wygrał ROW Utex z Widzem Łódź. Następny mecz koszykarki rozegrają w sobotę 19 lutego br. w Polkowicach z tamtejszym CCC (wiceliderem tabeli) o godz. 17:45. TVP Wrocław przeprowadzi bezpośrednią transmisję tego meczu.