piątek, 03 maja 2024
kolarzeW ostatnim czasie dobrze zaprezentowali się brzescy kolarze z Ludowo Miejsko-Gminnego Klubu Kolarskiego „Ziemia Brzeska".

W dniach 28 czerwca - 1 lipca odbył się w Pruszkowie Puchar Polski. W wyścigu na 1 km w kategorii Open bardzo dobrze spisał się Mateusz Malec, który uzyskał czas 1:08 min. Ten wynik dał mu miejsce w czołówce zawodów. W klasyfikacji drużynowej ekipa Ziemi Brzeskiej uplasowała się na dobrym IV miejscu, za Reprezentacją Polski A i Polski B oraz Reprezentacją Czech.

Natomiast w dniach 3-4 lipca odbyły się dwa wyścigi z udziałem brzeskich kolarzy: w Koziegłowach rozegrano Puchar Polski, gdzie w kategorii junior na dystansie 15 km (do 18 lat) 10. miejsce zajął Mateusz Malec, a w kategorii orlik na 20 km (18-23 lat) nasi zawodnicy zdominowali zawody, gdzie Andrzej Bartkiewicz wygrał ten dystans, a Mateusz Majdanik zajął 2 miejsce, piąty natomiast był Mateusz Jeger. W Mistrzostwach Śląska wystartował w kategorii młodzik (do 14 lat) Bartosz Osowski i uplasował się 15.miejscu. Tymi sukcesami brzescy cykliści potwierdzili swoją przynależność do krajowej czołówki.
Trenerem tych wspaniałych chłopców jest Franciszek Moszumański.