piątek, 23 października 2020

niesluchowski kandydat-kopia 2Rozmowa z Jackiem Niesłuchowskim, kandydatem na burmistrza Brzegu.

 

Bogdan Kościński: Jak ocenia pan kampanię swojego kontrkandydata?
Jacek Niesłuchowski: - Gratuluję wyniku. Ten jednak niczego moim zdaniem nie przesądza. Druga tura to zupełnie nowe rozdanie. Pan Jerzy Wrębiak to prywatnie bardzo miły gość. O programie pana Wrębiaka praktycznie jednak nic nie wiemy. Podczas całej kampanii w zasadzie w ogóle się nie wypowiadał, nie wziął również udziału w debacie, jaka odbyła się w Radiu Opole. Mam wrażenie, że brzeżanie głosują na kogoś, kogo nie znają. Słyszałem od wielu osób, że pan Jurek był fantastycznym nauczycielem wf-u, ale czy to wystarczy? Mam mieszane uczucia.

Jak by pan zdefiniował różnice pomiędzy panem a panem Wrębianiem. Jaki wybór mają mieszkańcy?
- W mojej ocenie to wybór między rozwojem a stagnacją. Jest to wybór pomiędzy nowoczesnym spojrzeniem na miasto, a chęcią konserwowania dotychczasowych układów. Do władzy wrócą starzy, dobrze znani mieszkańcom weterani brzeskiej polityki. Nie chciałbym jednak wymieniać nazwisk.

Załóżmy, że wygrywa pana rywal i co wówczas?
- Co mogą przynieść rządy PiS-u, widzieliśmy wszyscy w powiecie: Leszek P. i afera parapetowa, zarzuty dla członków zarządu, w tym między innymi dla p. Wrębiaka, ale także starosty i sekretarza powiatu, nieodpłatny wynajem sali na wesele syna, to tylko niektóre z afer dobiegającej końca kadencji. Podobnego scenariusza boję się w mieście.

Na mieście słyszy się, że gdy wygra pan wybory, to szykują się poważne zmiany w magistracie?
- Uczciwie zapowiadam jedynie dwie zmiany, które są konieczne dla lepszego funkcjonowania urzędu i poprawienia w nim atmosfery: pierwsza to zmiana na stanowisku rzecznika Urzędu Miasta. Chcę zlikwidować tę funkcję, gdyż jest zbyteczna, co też najlepiej pokazała dobiegająca do końca kadencja. Drugą zmianę przewiduję w Wydziale Promocji, bo mam zupełnie inną wizję promocji naszego miasta. Koniec z finansowaniem z miejskich pieniędzy gazety, która w wielu sprawach dezinformowała i manipulowała brzeskim społeczeństwem. Żadnych innych zmian nie przewiduję. Nie słyszałem jednak takiej deklaracji ze strony mojego konkurenta. Nie będzie rewolucji, a ewolucja, zmiana sposobu zarządzania.

Z kim chciałby pan współpracować w przyszłej radzie?
- Z wszystkimi, bo wszyscy mieszkamy w tym samym mieście.

Liczy pan na poparcie innych kandydatów, którzy startowali w walce o fotel burmistrza?
- Mam poparcie praktycznie wszystkich kandydatów, co też bardzo mnie cieszy i za co szczerze dziękuję. Może to oznaczać, iż ludzie boją się rządów PiS zarówno w powiecie, jak i w mieście. W tym upatruję również szansy na zwycięstwo. Władza powinna reprezentować interesy wszystkich grup społecznych, a nie interes jedynie tych, którzy wywodzą się, czy też popierają PiS.

Dlaczego warto zagłosować na kandydata PO, a nie PiS-u?
- Jeżeli w Brzegu chcemy za cztery lata widzieć dostrzegalne gołym okiem zmiany, to powinniśmy możliwie skutecznie wykorzystać ostatnie środki unijne, jakie napłyną do naszego kraju. Dziś już wiadomo, że w województwie opolskim ponownie u władzy będzie koalicja PO - PSL, która będzie dzieliła unijne pieniądze. Jeżeli brzeżanie zaufają mi i wybiorą mnie na urząd burmistrza, wierzę, że pieniądze popłyną do naszego miasta szerokim strumieniem. Wybierając kandydata PiS-u, skazujemy Brzeg po raz kolejny na marginalizację. Nie możemy stracić jednej z ostatnich szans na rozwój naszego miasta. Później może być już za późno. Podczas kampanii wyborczej spotykałem się wiele razy z mieszkańcami, odbyłem dziesiątki rozmów. Ludzie mają pretensje do poprzedniego burmistrza i do samej władzy. Mieszkańcy chcą zmian, a ja te zmiany gwarantuję.

 


Bogdan Kościński

 

 

Komentarze   

 
0 # 66se2 2014-11-28 18:13
Tirli pirli, a walizka skacze po peronie!
 
 
0 # Future 2014-11-28 19:07
Jacek Niesłuchowski będzie burmistrzem Brzegu
a Jacek Ochmański musi odejść.!!!
 
 
0 # 66se2 2014-11-28 19:15
Cytuję Future:
Jacek Niesłuchowski będzie burmistrzem Brzegu
a Jacek Ochmański musi odejść.!!!

Tak, będzie burmistrzem, ale in spe!
 
 
0 # Mister 2014-11-28 19:28
Głosujemy na NIESŁUCHOWSKIEG O !
 
 
0 # 2es66 2014-11-28 19:37
Cytuję 66se2:
Cytuję Future:
Jacek Niesłuchowski będzie burmistrzem Brzegu
a Jacek Ochmański musi odejść.!!!

Tak, będzie burmistrzem, ale in spe!

Burmistrzem in spe już jest. Ośle barani, a raczej małpo w czerwonym!
A kim ty teraz jesteś? Hę?
 
 
0 # Radosny 2014-11-28 19:49
Cytuję Future:
Jacek Niesłuchowski będzie burmistrzem Brzegu
a Jacek Ochmański musi odejść.!!!

Ochmański to ksiąrze bżeski czyli chrabia.
 
 
0 # ehh 2014-11-28 20:07
www.youtube.com/.../

Jakie odczucia po debacie ? Nie macie wrażenia że Wrębiak odpowiadał wymijająco bez konkretów ? I jednym z pierwszych ważnych zadań jest przywitanie urzędników, oraz poznanie budżetu. Przecież budżet miasta jest jawny i można już teraz się z nim zapoznać (a nawet powinien jako kandydat na burmistrza).
 
 
0 # sąsiad 2014-11-28 21:04
Jacek zapędzł Wrębiaka byłego dyrektora i byłego na szczęście czł. zarządu pow. w kozi róg. Szpadel i do kopania koryta Odry.
 
 
0 # wyborca 2014-11-28 21:29
JERZY WREBIAK naszym burmistrzem, polecam tego kandydata on na nikogo nie pluje i z nikogo nie szydzi.Nie jestem z Pisu głosowałem na p.Zdebik, a teraz na p.Wrebiaka.
 
 
0 # 66se2 2014-11-28 21:43
Cytuję 2es66:
Cytuję 66se2:
Cytuję Future:
Jacek Niesłuchowski będzie burmistrzem Brzegu
a Jacek Ochmański musi odejść.!!!

Tak, będzie burmistrzem, ale in spe!

Burmistrzem in spe już jest. Ośle barani, a raczej małpo w czerwonym!
A kim ty teraz jesteś? Hę?

Cóż Ci mogę odpowiedzieć osobo wspak? Istnieje coś takiego jak wieloznaczność słów bądź zwrotów. Dla przykładu podam słowo ?????. Dla ludzi jako tako wykształconych pierwsze skojarzenie do powieść Dostojewskiego, zaś dla pozostałych ... No cóż? Zalicz siebie, ze swoim słownictwem sam do odpowiedniej kategorii. Pozdrawiam i życzę większej finezji!
 
 
0 # Jeden z wyborców 2014-11-28 21:56
Każdy odrobinę zdrowo myślący człowiek, wie, że nikt z PIS-u nie jest w stanie zapewnić ani Brzegowi ani jakiemukolwiek innemu miastu w Polsce rozwoju, dobrobytu ani normalnego funkcjonowania. Nalęzy zatem głosowac na Niesłuchowskieg o. Ja z całą rodziną tak zrobię!
 
 
0 # z brzegu 2014-11-28 22:30
Jacek Niesłuchowski burmistrzem idziemy całą rodziną
 
 
0 # Bart 2014-11-28 23:30
Cytuję Jeden z wyborców:
Każdy odrobinę zdrowo myślący człowiek, wie, że nikt z PIS-u nie jest w stanie zapewnić ani Brzegowi ani jakiemukolwiek innemu miastu w Polsce rozwoju, dobrobytu ani normalnego funkcjonowania. Nalęzy zatem głosowac na Niesłuchowskiego. Ja z całą rodziną tak zrobię!

Przecież to jest królik wyciągnięty z kapelusza Puszczewicza. Jedno co zrobi to obstawi stołki w urzędzie miasta, zresztą jak cale PO w kraju. I jak mawiał kiedyś słynny Kononowicz '' i niczego nie będzie'' to to hasło będzie towarzyszyć Brzegowi przez najbliższe cztery lata jak wygra J. Niesluchowski. Żal
 
 
0 # MAJKA 2014-11-28 23:54
GŁOSUJEMY NA NIESŁUCHOWSKIEG O !
 
 
0 # Gracjan 2014-11-28 23:59
Jacek Niesłuchowski nie powinien w kółko powtarzać stare wyświechtane frazesy, które pewnie Pan Puszczewicz jemu osobiście na kartce napisał. Te stare, nieświeże tematy, które w prasie lokalnej były wielokrotnie wałkowane, dziś już tak naprawdę nikogo nie obchodzą.Zauważ yłem również, że Jacek N.w trakcie debaty, jak jest na wizji notorycznie patrzy na swoją sciągę i ciągle w myślach powtarza zapiski.. To widać i nie wygląda zbyt dobrze. Reasumując słaby i niedopracowany kandydat. Wrębiak był górą.
 
 
0 # Wierzbowski 2014-11-29 00:02
Cytuję Bart:
Cytuję Jeden z wyborców:
Każdy odrobinę zdrowo myślący człowiek, wie, że nikt z PIS-u nie jest w stanie zapewnić ani Brzegowi ani jakiemukolwiek innemu miastu w Polsce rozwoju, dobrobytu ani normalnego funkcjonowania. Nalęzy zatem głosowac na Niesłuchowskiego. Ja z całą rodziną tak zrobię!

Przecież to jest królik wyciągnięty z kapelusza Puszczewicza. Jedno co zrobi to obstawi stołki w urzędzie miasta, zresztą jak cale PO w kraju. I jak mawiał kiedyś słynny Kononowicz '' i niczego nie będzie'' to to hasło będzie towarzyszyć Brzegowi przez najbliższe cztery lata jak wygra J. Niesluchowski. Żal

Wrębiak to niby intelektualista ? Chyba że gwizdek i dres go wyróżnia. Nic konkretnego brzeżanom nie zapowiedział. Za nim stoi Armin z Niedźwiedziem i Kotara dokoptowany, który jest przedłużeniem Huczyńskiego. Czeka nas dalsze dryfowanie i zwalanie winy na Tuska, którego w PL już nie ma. Czarno to widzę.
 
 
0 # Walery 2014-11-29 00:21
A Niesłuchowski to polityczny singielek?. Przecież za nim stoi stato wygłodniałych działaczy PO, którzy od wielu lat siedzą na ławce rezerwowych i czekają kiedy wreszcie dorwą sie dorwą sie do samorządowego miodzia.
 
 
0 # ehh 2014-11-29 00:49
Do "Gracjan", Niesłuchowski zjadł Wrębiaka na tej debacie. Mówił konkretnie, jak chce coś zmienić, dlaczego i po co. A Wrębiak mówił bardzo ogólnikowo, a do tego wymienił jako priorytetowe zadanie co ... zapoznanie się z urzędnikami ;| Zapoznać się z budżetem miasta ;| Przecież jako kandydat już od dawna powinien się z nim zapoznawać, bo jest publiczny. Strefę zlikwiduje "może" dopiero w lutym 2016 ! Zero konkretów jak pomoże przedsiębiorcom . Zero mówienia o jakiejś innowacyjności, budżecie obywatelskim. Bez zmian w godzinach urzędu. Skończył wypowiedź przed czasem. I jest marionetką Stefańskiego !
 
 
0 # PePe 2014-11-29 18:10
Jęśli Jurek zostanie Burmistrzem w Urzędzie Miasta za jego sprawą zwykły kowalski nic nie załatwi zostanie odprawiony z kwitkiem bo to typ człowieka który odnosi się do przepisów i paragrafów a nie do społeczeństwa
 
 
0 # 66se2 2014-11-30 21:19
Ja tam stawiam na kandydata PSL!
 
 
0 # Antoni 2014-12-01 18:28
Mimo, że nie głosowałem na Jacka Niesłuchowskieg o, to muszę uczciwie przyznac, że chłopak zrobil bardzo dobry wynik wyborczy, jak na pierwszy udział w wyborach na urząd burmistrza. Pan Niesłuchowski nie powinien się czuć przegrany.
 

Nie masz uprawnień do komentowania