poniedziałek, 29 listopada 2021

118629590 2035391550141521 8436988309142812940 nKońcówka wakacji upłynęła w Gminnej Bibliotece Publicznej w Skarbimierzu artystycznie i w atmosferze twórczej pracy. Wszystko za sprawą warsztatów artystycznych, w których uczestniczyli wokaliści i tancerze Grupy Artystycznej „Loża” – najstarszej grupy GBP Skarbimierz.

Zajęcia wokalne, taneczne i kreatywne realizowane były w dniach 24-29 sierpnia w siedzibie GBP Skarbimierz w Żłobiźnie. Przypomnijmy, że niedawno sale zajęciowe, biura i pozostałe pomieszczenia przeszły gruntowny remont, dzięki czemu młodzi artyści mogli rozwijać swoje umiejętności w profesjonalnym obiekcie, świetnie wyposażonym i sprzyjającym pracy artystycznej.

W trakcie warsztatów powstawały nowe choreografie i utwory wokalne, które zaprezentowane zostaną w nowym spektaklu, który Grupa Artystyczna „Loża” właśnie przygotowuje. W sumie, przez 6 dni odbyło się ponad 40 godzin zajęć. Warsztaty wokalne, gościnnie, poprowadzili Elżbieta Łoboda i Przemysław Ślęzak. Zajęcia taneczne z kolei przygotowali i zrealizowali: Aleksandra Ofmańska-Kowalczyk, Justyna Mencel i gościnnie Łukasz Oskar Michalak (BCK).

 

118444013 1466546366879020 4160390313648545646 o

 

- Serdecznie dziękuję wszystkim młodym artystom i instruktorom za zaangażowanie i pracę podczas warsztatów. W trakcie kilku dni zajęć powstało kilka nowych choreografii i utworów wokalnych, które już niebawem zaprezentujemy wszystkim w nowym spektaklu. Tym razem zaprezentujemy widzom widowisko na podstawie „Pięknej i Bestii”. Do premiery zostało jeszcze trochę czasu, chcielibyśmy zrealizować ją w grudniu, ale czas pokaże, czy uda nam się skończyć nasz spektakl do tego czasu. Dziękuję dyrektorowi GBP Skarbimierz Andrzejowi Sowie, za wsparcie, przychylność do naszych pomysłów i pomoc w realizacji warsztatów – przekazała Aleksandra Ofmańska-Kowalczyk z GBP Skarbimierz, pomysłodawczyni i reżyserka nowego spektaklu GBP Skarbimierz.

Dodajmy, że oprócz warsztatów wokalnych i tanecznych, przygotowano także zajęcia kreatywne. Zrealizowano także sesję zdjęciową, której efekty podziwiać będzie można w materiałach promocyjnych nowego spektaklu. Trwały także kolejne przymiarki spektakularnych kostiumów. Dodatkowo, w piątkowy wieczór (28.08) warsztatowicze mogli obejrzeć nagrania ze spektakli, które zaprezentowano w ramach wieczoru filmowego.

- Nasze warsztaty odbyły się z zachowaniem wszelkich zaleceń sanitarnych dotyczących trwającej pandemii koronawirusa. Szykujemy się obecnie do nowego sezonu artystycznego, liczymy, że sytuacja epidemiczna się nie pogorszy i że jeszcze we wrześniu znów spotkamy się w salach prób – podsumowała Aleksandra Ofmańska-Kowalczyk.

 

Andrzej Sowa

muzy na pasku male