sobota, 20 sierpnia 2022
Już w sobotę 10 listopada rozpocznie się II Brzeski Dzień Fotografii. Będzie on kontynuacją zeszłorocznej imprezy, podczas której fotoamatorzy z Brzegu i okolic mieli okazję odwiedzić i sfotografować m.in. Kościół św. Łukasza Ewangelisty. Pomysłodawcami Brzeskiego Dnia Fotografii byli Aleksander Klimek i Robert A. Mason. Organizacją tegorocznego pleneru wraz z Robertem zajęło się także Stowarzyszenie Zakotwiczeni. II Brzeski Dzień Fotografii swoimi patronatami honorowymi objęli Burmistrz Miasta Brzeg i Starosta Powiatu Brzeskiego.

 

Tematem tegorocznej edycji Brzeskiego Dnia Fotografii jest poszukiwanie śladów przeszłości w naszym mieście. Startujemy o godz. 10.00 na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich skąd cała grupa wyruszy na spacer po mieście, szukając historycznych miejsc, napisów, zachowanych starych budowli, czy pozostałości po dawnym przemyśle. Nawet najgorsza pogoda nie będzie w stanie pokrzyżować nam planów. Około godz. 16.00, po zakończeniu części praktycznej pleneru, rozpoczniemy prelekcję, którą poprowadzi Robert A. Mason. Jej tematem będzie: "Fotografia architektury. Historia i technika".

Aby wziąć udział w II Brzeskim Dniu Fotografii należy wysłać swoje zgłoszenie (imię i nazwisko) do dnia 7 listopada br. na adres e-mail: dzien_fotografii@gta.s-f.org.pl Ilość miejsc jest ograniczona. Warto także zapoznać się z regulaminem pleneru, który znajduje się w załączniku na dole strony fajnybrzeg.pl TUTAJ. 10 listopada na miejsce zbiórki koniecznie należy stawić się nie tylko z aparatem i innymi fotograficznymi akcesoriami, ale także z wydrukowanym, wypełnionym i podpisanym załącznikiem do regulaminu.

2_brzeski_dzien_fotografii

Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i w tym, po plenerze zorganizowany zostanie konkurs na najciekawsze zdjęcia wykonane podczas II Brzeskiego Dnia Fotografii. Każdy z uczestników będzie miał możliwość przesłania na konkurs maksymalnie 7 swoich zdjęć, wykonanych podczas pleneru. Zdjęcia będzie można przesyłać do 18 listopada. Jury dokona oceny nadesłanych prac biorąc pod uwagę ich walory artystyczne, oryginalność oraz jakość techniczną. Z pośród nadesłanych zdjęć jury wybierze prace, które będzie można obejrzeć na wystawie poplenerowej. Otwarcie wystawy zaplanowano na 7 grudnia br. w Galerii Sztuki Współczesnej Brzeskiego Centrum Kultury.

Szczególne podziękowania należą się FujiFilm Polska, która zasponsoruje odbitki przeznaczone na wystawę poplenerową.

Mamy nadzieję, że Brzeski Dzień Fotografii stanie się w przyszłości tradycją i na stałe wejdzie do kalendarza wydarzeń w naszym mieście.

Urszula Banowicz
www.fajnybrzeg.pl

muzy na pasku male