poniedziałek, 19 kwietnia 2021

borys jaroslawNie wychodzi nam w piłce nożnej, to przynajmniej w polityce...

 

Polacy to naród, który niejednokrotnie pokazał, że nie zawsze szanuje kogoś, kto na ten szacunek zasługuje. Widać to nazbyt jaskrawie w ciągu ostatnich 25 lat.

Jak kiedyś ktoś powiedział: żaden naród słownie nie sponiewierał tak swojego prezydenta, jak Polacy sponiewierali Lecha Wałęsę i żaden obcy naród, żadne wyznanie religijne nie obraziło tak papieża, jak zrobił to Jerzy Urban.

Wygwizdywano, czy też szyderczo wyśmiewano nieżyjącego już Jacka Kuronia oraz Tadeusza Mazowieckiego. Dlaczego tak się dzieje? Może dlatego, że po wiekach niewoli niechętnie patrzyliśmy na władzę, która knuła przeciw Polakom. Niechętnie patrzyliśmy na jakąkolwiek władzę - szczególnie w trudnych czasach. I tak nam pozostało.
Brzeg, to taka mała Polska. I choć specyficzna, bo zawiązują się tu układy jak nigdzie indziej, to tutaj także odzwierciedla się to, co w całym kraju. Dzięki wszędobylskim mediom, ludzie w Brzegu ulegają podobnym nastrojom i podobnie reagują na różne rzeczy - a szczególnie na te związane z polityką - tak jak w całej Polsce. Niejednokrotnie ciężkie słowa padały pod adresem Platformy Obywatelskiej, prezydenta, premiera. Niejednokrotnie zarzucano Donaldowi Tuskowi błędy, głupotę, wręcz zdradę. A co niektóra prasa lokalna w Brzegu jakby celowo przekręcała nazwisko premiera, by choć w ten sposób go znieważyć. Towarzystwo rządzące w Brzegu i powiecie niejednokrotnie dawało do zrozumienia jak "szanuje" Platformę Obywatelską, a co za tym idzie radnych tej partii i ich wyborców.
Tymczasem tenże premier zostaje wybrany szefem Unii Europejskiej. Cóż za sprzeczność. Czyż to nie dziwne? Ten człowiek? No cóż. Na pewno nie został wybrany na taką funkcję za nieudolność, nieodpowiedzialność, czy nieumiejętność kierowania rządem. To proste - przecież ci którzy wybierają człowieka na Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, nie biorą pod uwagę nieudaczników, osoby podejrzane o jakieś nieczyste interesy, czy nie potrafiące poradzić sobie na odpowiednio wysokim stanowisku. Żaden z europejskich polityków wybierających szefa Parlamentu Europejskiego nie chce przecież doprowadzić do upadku Unii Europejskiej, czy problemów w tejże instytucji. Nieprawdaż?

 

tusk 996 520


Okazuje się więc, że kolejny człowiek, kolejny Polak zasługujący na szacunek i uznanie - szczególnie pośród własnego narodu, zyskał uznanie wśród obcokrajowców. Uznanie to sprawiło, że powierzyli mu tak ważną i odpowiedzialną funkcję w Europie. Za to premierowi Donaldowi Tuskowi należy pogratulować. To wspaniałe, że Polak, lider polskiego rządu został w taki sposób doceniony, choć Polska w Unii Europejskiej jest stosunkowo od niedawna. I to na pewno nie przypadek, że Donald Tusk, premier Polski, wybrany został na Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Takich przypadków nie ma. Po prostu o czymś to świadczy - wbrew wszelkim wcześniejszym i nieprzychylnym słowom odnośnie premiera.
To normalne, że w takiej sytuacji cieszą się przedstawiciele Platformy Obywatelskiej. Ale człowiek, który jest premierem, reprezentuje cały kraj. Tym bardziej człowiek, który obecnie przewodniczy europejskiemu parlamentowi. Dowodzi to jednoznacznie, że w tym przypadku, to sukces nie tylko Platformy Obywatelskiej, ale przede wszystkim Polski i Polaków. Czy potrafimy to docenić? My Polacy? Brzeżanie? Powinniśmy docenić, że Polska, to nie państwo lewackie, ani państwo wyznaniowe. Że nie ma tu miejsca na żadne skrajności, o jakich być może myślą przeciwnicy polityczni Tuska i PO. Mawia się, że jaki gospodarz, takie gospodarstwo. A jakie jest to gospodarstwo? Odpowiedź widać w tym, że teraz temu gospodarzowi powierzono o wiele większe gospodarstwo. Za to niewątpliwie należy się szacunek i podziękowanie. I fakt, że my Polacy możemy być dumni w Europie i chodzić z podniesioną głową. Bo nasi górą. Skoro nie wychodzi nam w piłce nożnej, to przynajmniej w polityce.
Jeszcze raz gratulacje dla premiera Donalda Tuska i tego, co reprezentuje jako lider i jako Polak.

 

Komentarze   

 
# Leszek Tomczuk 2014-09-12 09:37
Jerry! Gratulacje, świetny tekst. Brawo!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# temida 2014-09-12 12:51
Gratulacje. Szczera prawda. Huczyński musi odejść.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Lech 2014-09-12 13:03
"kolejny człowiek, kolejny Polak zasługujący na szacunek i uznanie - szczególnie pośród własnego narodu".

Ale za co? Za polityczny stołek? Czy za obiecanki 4xTAK
www.kapitalizm.republika.pl/.. ./

A może za 3x15? Pamiętacie? obserwatorfinansowy.pl/.../...

Czy to tekst na zlecenie przed wyborami?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Jarosław J. Boryś 2014-09-12 16:50
To jasne jak słońce. Docenili go obcokrajowcy z Unii, powierzając takie, a nie inne wysokie stanowisko. Gdyby Tusk niszczył kraj, nikt by go nie wybrał na takie stanowisko unijne, bo groziłoby to zniszczeniem Unii. Przecież to logiczne. Tylko nie dla Polaków, szczególnie tych zakochanych w polskim piekiełku, w którym każdego można zbluzgać. A co do obietnic, to który polityk dotrzymał wszystkich obietnic? Znajdzie się taki po prawicy, lewicy lub środku? Realia ostatnich dziesięcioleci na świecie (nie tylko w Polsce) pokazują, że żaden polityk nigdy nie dotrzymał wszystkich obietnic.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Panczo 2014-09-12 22:23
Huczyński obiecywał pracę i co? Obiecywał hotel i co? Obiecywał dobrobyt w Brzegu i co? Obiecywał szacunek dla zwykłych ludzi i co?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Danalr 2014-09-12 22:37
Gratuluję :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 1. lepszy 2014-09-13 00:58
Uciekł narobiwszy bałaganu polityczno-gosp odarczego. Po co mu konflikt z Rosją, po co mu miłość do banderowskiej Ukrainy, po co mu wazeliniarstwo wobec USA? Skutki jego krótkowzrocznej polityki wszyscy wkrótce odczujemy na własnej skórze.
A wybory w Brzegu wygra niestety Huczyński.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Kazik 2014-09-13 07:53
Cytuję 1. lepszy:

A wybory w Brzegu wygra niestety Huczyński.

Nigdy w życiu ! Marzenie kilku pachołków administratora. Ludzie już widzą wszystko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Jadwiga 2014-09-13 08:26
Cytuję 1. lepszy:
Uciekł narobiwszy bałaganu polityczno-gospodarczego. Po co mu konflikt z Rosją, po co mu miłość do banderowskiej Ukrainy, po co mu wazeliniarstwo wobec USA? Skutki jego krótkowzrocznej polityki wszyscy wkrótce odczujemy na własnej skórze.
A wybory w Brzegu wygra niestety Huczyński.

1.lepszy jak ta Jadwiga Staniszkis, chyba też ma czerwoną szminkę. Idź na wybory i głosuj na kogokolwiek aby nie na aroganta i awanturnika. Przy okazji uciesz się że w świecie nas doceniają. Pięknie wpisujesz się w felieton. Lepiej by było gdyby prezydentem unii został premier techniczny z PiS-u a może sam prezesunio? 1. lepszy głowa do góry, przed nami ważna jesień nie dajmy się po raz trzeci z rzędu wymanerwrować przez paru cwaniaczków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# mieszkaniec 2014-09-13 08:32
Tusk nie tylko nie dotrzymywał obietnic ale robił zupełnie odwrotnie niż obiecywał. Miał obniżyć wiek
emerytalny a podniósł. Miał obniżać podatki a podnosił. Miał prowadzić politykę prorodzinną a prowadził antyrodzinną.

Przestań Jerry kołtunić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Tornado 2014-09-13 08:48
Jedynym, który powinien objąć ten stołek jest Geniusz z Robotniczej. Opierdo***by wszystkich dookoła, napisał tysiąc listów otwartych i potem wszystkich podał do sądu. To gruby mąż stanu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# mb 2014-09-13 11:18
Bez znajomości języków na posadę kelnera lub taksówkarze nie miał co liczyć. Na tym stanowisku wystarczy kiwać główką i głupio się uśmiechać. Nawet Donek sobie poradzi. Miejmy nadzieję, ze nikt go angielskiego prędko nie nauczy, bo jak powie coś od siebie w powszechnie rozumianym języku, to obciach nie z tej ziemi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# wyborca 2014-09-13 13:41
re MB a czy ty znasz jakiś język obcy bo co słyszałem w telewizji twój tzw Donek Lub Tusek jak go nazywają pisowcy poprawnie umie mówić po angielsku a ty nie siej propagandy pisowskiej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# mieszkaniec 2014-09-13 21:56
Wiemy, widzimy, czujemy, rozumiemy, chcemy. Huczyński musi odejść.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Rysio 2014-09-13 21:58
Ja czuję i wiem. Dlatego musimy pójść na wybory.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Kazik 2014-09-13 23:28
To jest właśnie typowe dla Polaków, zwłaszcza dla PiSu i SLD - jak coś wyjdzie opozycji to za żadne skarby nie wolno tego chwalić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# maniek 2014-09-14 09:30
Przypomnę jeszcze raz, że obecny włodarz jest podobno pewny swojej wygranej - będzie 10 kandydatów a on spośród nich zbierze najwięcej głosów, bo wyborcy się pogubią i zagłosują na niego.. W takim razie można inaczej: "Głosuj na każdego, byle nie na Huczyńskiego". Oto hasło tegorocznej kampanii, które powinno zawisnąć na każdym słupie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Brzeżanin 2014-09-14 09:32
Panie Jarosławie " Jerry ", popełnił Pan w tym tekście faux pas, albowiem przewodniczącym Parlamentu Europejskiego od połowy roku 2014 jest Martin Schulz i tę funckję będzie pełnił do stycznia 2017 roku. Natomiast Donald Tusk od 01 grudnia 2014 roku obejmie funkcję przewodnicząceg o Rady Europejskiej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# gość 2014-09-14 11:47
Od 01 grudnia 2014 roku Tusk obejmie funkcję przewodnicząceg Rady Europejskiej.Su kces jak cholera tylko dla pana Donalda, bo finanse publiczne i stan Polski koszmarny. Tylko kto to śledzi, jak w jedynie słusznych mediach trwa nieustająca pieśń o "budowaniu ,inwestycjach'' . Czytać dostępne raporty o stanie Państwa Panie autorze , bo budowanie za nie swoje i ponad miarę kończy się komornikiem i ucieczką z Polski. Prawie 3 miliony już uciekło i Donald Tusk się szykuje do ucieczki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# mieszkaniec 2014-09-14 11:51
Cytuję maniek:
Przypomnę jeszcze raz, że obecny włodarz jest podobno pewny swojej wygranej - będzie 10 kandydatów a on spośród nich zbierze najwięcej głosów, bo wyborcy się pogubią i zagłosują na niego.. W takim razie można inaczej: "Głosuj na każdego, byle nie na Huczyńskiego". Oto hasło tegorocznej kampanii, które powinno zawisnąć na każdym słupie.

Co to znaczy, że wyborcy się pogubią ? Chcesz powiedzieć, że ludzie chodzą głosować na chybił trafił ? Nie rób z ludzi kretynów. Nie głosowali na Surdyków i Puszczewiczów bo ich po prostu nie chcą, a nie dlatego, że ktoś się pogubił.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# mieszkaniec 2014-09-14 12:27
Cytuję Leszek Tomczuk:
Jerry! Gratulacje, świetny tekst. Brawo!!!


Boże jaki lizusowski komentarz. Nie wiesz co piszesz stronniczy platformiarzu.
Polecam obiektywny komentarz prawdziwego dziennikarza w tej sprawie www.youtube.com/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# maniek 2014-09-14 12:30
do mieszkańca:
Napisałem, że tak podobno myśli nasz włodarz, więc to chyba nie ja uważam, że ludzie są kretynami ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# mieszkaniec 2014-09-14 15:10
Cytuję maniek:
do mieszkańca:
Napisałem, że tak podobno myśli nasz włodarz, więc to chyba nie ja uważam, że ludzie są kretynami ?


Co to znaczy "podobno" ? Masz nagrania, że tak powiedział czy siejesz propagandę ? "podobno" to twoja stara ma wąsy. I co ? Też mają wszyscy w to wierzyć bo napisałem "podobno" ? Poza tym wygłaszasz jakieś hasła czyli wierzysz, że podobno tak ktoś myśli i poprzez to uważasz, że ludzie są kretynami i głosują na chybił trafił.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Andrzejek 2014-09-14 17:13
Cytuję mieszkaniec:
Co to znaczy, że wyborcy się pogubią ? Chcesz powiedzieć, że ludzie chodzą głosować na chybił trafił ? Nie rób z ludzi kretynów. Nie głosowali na Surdyków i Puszczewiczów bo ich po prostu nie chcą, a nie dlatego, że ktoś się pogubił.

Uważasz, że 8 % mieszkańców Brzegu to jest reprezentatywna grupa wyborcza, która wybrała ostatnio Huczynskiego? Większość ludzi nie poszła na wybory (blisko 90%) i to jedyny błąd, który pozwolił jemu wygrać. Wybór Huczyńskiego to był raczej brak wyboru niż wybór kandydata, a ze strony Surdyki strategiczny błąd i głupota. Bez niego Huczyński nigdy by nie wygrał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# maniek 2014-09-14 18:55
Mieszkaniec - nie gorączkuj się tak! :) Tak bardzo się boisz, że hasło zadziała i stracisz ciepłą posadkę ??? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# mieszkaniec 2014-09-14 23:20
Andrzejku skąd wziąłeś te 8% ? PKW podaje , że dostał ponad 12% spośród uprawnionych do głosowania. To więcej niż Surdyka i Puszczewicz razem wzięci. Piszesz bzdury też o frekwencji bo głosowało ponad 31% uprawnionych, a ty wyssałeś z palca , że głosowało tylko 10%

wybory2010.pkw.gov.pl/.../...

Tak tu się właśnie zmienia rzeczywistość. Jak wam wierzyć ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# wyborca 2014-09-16 20:59
Huczyński musi odejść.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

borys na panelu