piątek, 19 kwietnia 2024

BALSNiespodziewanie jednostronny przebieg miał rozgrywany w niedzielę 7 kwietnia pierwszy finałowy mecz Brzeskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki.
Występujący w pełnym składzie 1 Pułk Saperów zaskakująco łatwo rozbił rywali z Herbaciarni do 14 i 11. Rozgrywający Jerzy Kaczmarek obdzielał doskonałymi wystawami Pawła Ciąpałę, Andrzeja Orłowskiego i Marcina Kolorza, z kolei gracze Herbaciarni mieli olbrzymie problemy z odbiorem i rzadko atakowali z czystych pozycji. Do lepszej gry poderwali się dopiero w ostatniej partii (w finale mecze rozgrywane są do trzech wygranych setów), w której długo prowadzili. Obrońcy tytułu zdołali jednak doprowadzić do stanu 15:15, pierwszy raz wyszli na prowadzenie przy stanie 17:16 i całkowicie dominowali w końcówce.
W ten sposób do zwycięstwa w lidze 1 Pułkowi Saperów wystarczy jeden set w drugim meczu, bowiem w przypadku równej liczby zwycięstw liczyć się będzie liczba wygranych setów.
Dużo więcej emocji było w pojedynku o trzecie miejsce. Spotkanie przegranych półfinalistów zaczęło się zgodnie z przewidywaniami od partii wygranej przez The Roosters. W ich ekipie brylowali Marcin Górecki i Michał Malinowski, na których ataki sposobu nie mogli znaleźć Amigos. W drugim, bardziej zaciętym secie, "Koguty" miały już piłkę meczową, ale Amigos zdołali się obronić, wygrali kolejne dwie akcje i potrzebny był tie-break. W nim górą byli już The Roosters, ale w rewanżu wciąż wszystko jest możliwe.

1 Pułk Saperów – Herbaciarnia 3:0 (25:14, 25:11, 25:18)
The Roosters – Amigos 2:1 (25:21, 25:27, 15:11)

Gracz kolejki: Paweł Ciąpała (1 Pułk Saperów)
Gracz meczu: Michał Malinowski (The Roosters)
Wyróżnieni: Wiktor Czerep (Herbaciarnia), Marcin Świder (Amigos)
Szóstka kolejki: Paweł Ciąpała, Jerzy Kaczmarek, Andrzej Orłowski (wszyscy 1 Pułk Saperów), Michał Malinowski (The Roosters), Wiktor Czerep (Herbaciarnia), Marcin Świder (Amigos) oraz Krzysztof Dworzycki (libero - 1 Pułk Saperów)