czwartek, 28 marca 2024

amator liga Collage FotorSiatkarze po półfinałach, koszykarze kończą rundę zasadniczą. Poznaliśmy finalistów IX edycji Brzeskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki.

W dwumeczach górą były drużyny zajmujące po rundzie zasadniczej dwa pierwsze miejsca, ale nie przyszło im to łatwo.

W rundzie zasadniczej Herbaciarnia dwukrotnie wygrała z The Roosters 2:0, ale pierwszy set półfinału niespodziewanie padł łupem "Kogutów". W drugim, równie zaciętym, górą była już Herbaciarnia, która, m.in. dzięki mocnym atakom Wiktora Czerepa, wygrała również tie-breaka. W rozgrywanym po krótkiej przerwie rewanżu Herbaciarnia łatwo wygrała pierwszą odsłonę, ale w drugiej straciła wysokie prowadzenie i zwycięstwo wyrwała dopiero w samej końcówce. Tym razem pierwsze skrzypce grał w zwycięskiej drużynie Łukasz Stawierski.

Drugi półfinał przebiegał podobnie: najpierw Amigos niespodziewanie urwali seta mistrzom z 1 Pułku Saperów, ale w rewanżu nie powtórzyli tego wyczynu i ulegli 0:2.

Wyniki półfinałów:
Herbaciarnia – The Roosters 2:1 (24:26, 25:21, 15:10) i 2:0 (25:15, 25:23)
1 Pułk Saperów – Amigos 2:1 (25:14, 25:27, 15:7)  i 2:0 (25:17, 25:16)

Klasyfikacja na zawodnika sezonu:
1. Paweł Ciąpała (1 Pułk Saperów) – 11 pkt
2. Robert Banasiuk (Herbaciarnia) - 9
3.  Andrzej Orłowski (1 Pułk Saperów) - 8
4. Wiktor Czerep, Łukasz Stawierski (obaj Herbaciarnia) – po 7

W Brzeskiej Lidze Koszykówki w niedzielę odbyło się tylko jedno spotkanie, w którym Zespół Sportowy im. Arka Fedorowicza był blisko odniesienia pierwszego zwycięstwa, ale i tym razem górę wzięło doświadczenie ustępujących mistrzów BLK - KS Pawłów. W ten sposób poznaliśmy już wszystkie rozstrzygnięcia w rundzie zasadniczej, bowiem ostatnia kolejka nie spowoduje zmian w tabeli. W finale dwumecz zagrają Allblack i Poczta Polska, a w trójmeczu o trzecie miejsce zmierzą się: KS Pawłów, Grabarze i ZS im. Arka Fedorowicza.

KS Pawłów – ZS im. Arka Fedorowicza 56:61